Wynajem długoterminowy – doskonała alternatywa dla leasingu

Wynajem długoterminowy ma dobre opinie i z roku na rok zyskuje na popularności. Jest to rozwiązanie niezwykle korzystne i na pewno warto wziąć je pod uwagę. To dobra alternatywa dla leasingu, który może okazać się droższy i mniej wygodny. 

Czym jest wynajem długoterminowy?

Wynajem długoterminowy obejmuje zazwyczaj 12 miesięcy, choć są przedsiębiorcy, którzy decydują się na wynajem samochodu znacznie dłużej, nawet do 5 lat. To rodzaj umowy pomiędzy firmą wypożyczającą samochody, a naszym przedsiębiorstwem. To nic innego jak odpłatne użytkowanie samochodu na określony czas. W tym przypadku nie zakładamy, że po zakończeniu umowy będziemy chcieli wykupić pojazd, choć jest to teoretycznie możliwe. Każda wypożyczalnia ma swój regulamin, który oczywiście trzeba przestrzegać, aby móc korzystać z wybranego przez siebie auta. Za wadę można uznać na pewno to, że w tym wypadku trzeba podać z góry ilość kilometrów, które zamierzamy zrobić. Gdy limit zostanie przekroczony, to niestety będziemy zobowiązani ponieść dodatkowe koszty. Ogólnie wynajem długoterminowy opinie ma bardzo dobre i coraz więcej przedsiębiorców rezygnuje z leasingu właśnie na rzecz wynajmu. Czym to jest spowodowane? Na pewno większą wygodą, bo w tym wypadku to wypożyczalnia zajmuje się samochodem. To oni są zobowiązani do przeprowadzania przeglądów, wymiany części, które się zużyły, czy naprawy usterek. Jeśli pojazd wymaga naprawy, wówczas można liczyć także na samochód zastępczy, dzięki temu praca nie będzie zdezorganizowania i będziemy mogli kontynuować codzienne obowiązki. Niestety w przypadku leasingu nie można liczyć na takie udogodnienia. Trzeba liczyć się też z uboższym wyposażeniem. 

Wynajmując długoterminowo auto można liczyć na niższe opłaty, nasza firma w tym wypadku nie jest obciążona i nie jest zmniejszona jej zdolność kredytowa. Firmy wypożyczające samochody zazwyczaj oferują też dużo dodatkowych możliwości, także można z tego skorzystać bez ponoszenia wysokich kosztów. Wynajem długoterminowy ma opinie pozytywne też ze względu na duży wybór floty. Firmy wynajmujące samochody przeważnie są bardzo dobrze zaopatrzone, więc można znaleźć auto, które będzie odpowiadało naszym potrzebom w 100%.

Jakie wady ma wynajem?

Wiadomo, że przed podjęciem decyzji o wynajmie długoterminowym trzeba prześledzić też negatywnie opinie na ten temat, aby później nie być zaskoczonym. Na pewno nie można nie wspomnieć o opłatach dodatkowych, które można ponieść ze względu na uszkodzenia mechaniczne samochodu typu zarysowania czy wgniecenia. W tym wypadku zazwyczaj nie decydujemy się na wykup auta, możemy jednak wymienić je na nowe. Oczywiście przed nieprzewidzianymi dodatkowymi opłatami można się w odpowiedni sposób uchronić, wystarczy przed podpisaniem umowy poprosić o możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia, które będzie od tego chronić.

Post Author: czestochowa