Wynajem długoterminowy dla osób fizycznych i to, co warto o nim wiedzieć

Szczególnie przedsiębiorstwa korzystają z wielu różnych form finansowania pojazdów dla swojej floty, aczkolwiek również klienci indywidualni coraz chętniej decydują się na nieco mniej oczywiste rozwiązania. Oczywiście, najpopularniejszy pozostaje zakup samochodu używanego, jednak opcja ta posiada wiele wad, które skutecznie zniechęcają do wielu ofert. Z drugiej strony, kupno nowego auta za gotówkę wcale nie jawi się jako wyjście idealne. Taki pojazd, który wyjdzie z salonu od razu traci na wartości.

Wynajem długoterminowy dla osób fizycznych to nie jest wyjście, które zna każdy. Stosunkowo nowe rozwiązanie, które przybyło do nas z zachodu staje się jednak coraz popularniejsze, a grono zwolenników powiększa się, z uwagi na długą listę zalet, z jakimi mamy do czynienia. Można zastanawiać się, co ma w sobie opcja, która nie sprawia, że jesteśmy właścicielami nowego auta. Otóż coraz więcej osób przekonuje się, że posiadanie na własność auta wcale nie jest tak ważne, jeśli możemy je bezproblemowo użytkować i to przy relatywnie niskim koszcie. Wygód i urozmaiceń jest tu naprawdę sporo.

Długoterminowy wynajem aut – największe plusy

W pierwszej kolejność, warto tutaj wspomnieć o tym, że każdy korzystający z wynajmu długoterminowego, ma możliwość wyboru dokładnie takiego samochodu, jaki sobie wymarzy. Segment, klasa i wyposażenie są zazwyczaj dowolne, aczkolwiek co oczywiste, mają też pewien wpływ na to, jak finalnie wygląda ca za miesięczną ratę. Ostateczny koszt uzależniony jest także od długości umowy oraz od limitu kilometrów, który obowiązuje nas w skali roku. Ten najczęściej wynosi około 10 tysięcy kilometrów, jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, aby klienci, którzy sporo podróżują, zdecydowali się na poszerzenie go do zadowalającej ich liczby. Nie musimy się też martwić takimi sprawami, jak np. ubezpieczenie, przeglądy itd. gdyż wszystko to spoczywa na barkach firmy finansującej. My musimy jedynie dbać o to, aby pojazd był zawsze zatankowany.

Post Author: bartbasz