Środek na odchudzanie nie uzależnia?

Aktualnie na rynku pojawia się dużo środków na odchudzanie. Jeśli ktoś chce schudnąć, znalezienie odpowiedniej metody nie jest żadnym problemem. Wiele razy w mediach wyświetlane są reklamy najróżniejszych środek odchudzający. Każda firma uważa, że jej preparat jest najbardziej skuteczny i że z pewnością zadziała. Jednak rzadko, a raczej prawie wcale nie wspomina się o zagrożeniach i skutkach ubocznych wynikających z używania tego rodzaju suplementów. A tych jest bardzo dużo i jeśli nie jesteśmy ich świadomi, zamiast sobie pomóc, możemy sobie zaszkodzić.

Jednym z produktów, które w pewnym czasie cieszyły się dużą popularnością jest tak zwany Dinitrofenol (DNP). Obecnie trochę stracił na popularności i organy władzy starają się walczyć z jego rozpowszechnieniem, ale ciągle jeszcze można znaleźć w Internecie dużo ofert sprzedaży tego środka. Szczególnie młodsze osoby wierzą, że ta substancja może ułatwić im walkę z niechcianymi kilogramami. Czym w zasadzie jest ten środek odchudzający? I dlaczego uważa się go za tak niebezpieczny? Otóż substancja ta jest wykorzystywana do produkcji amunicji, preparatów na chwasty i sztucznych barwników. Nie trzeba chyba dodawać, że nie jest to coś co pomoże naszemu organizmowi. Jest to środek wysoko toksyczny i nie jest czymś co mogą spożywać ludzie. Choć lekarze tak często ostrzegają przed suplementami zawierającymi ten produkt, to niestety ciągle zdarzają się wypadki jego zatruciem. Już przynajmniej kilka razy zdarzało się, że jego użycie doprowadziło do śmierci i to śmieci bardzo bolesnej.

Dlaczego niektórzy myślą, że ten produkt jest skutecznym środkiem odchudzającym i że ułatwi im schudnięcie? To fakt, że bardzo szybko spala tłuszcz i pewnie ten fakt przyciąga wiele młodych osób, które marzą o tym, żeby bez problemu w krótkim czasie zrzucić parę kilo. Jednak skutki mogą być tragiczne. Przy zastosowaniu zbyt dużej dawki, powoduje on duszności, przegrzanie ciała oraz poważne problemy z krążeniem. Podczas spalania tłuszczu organizm produkuje energię, lecz w przypadku używania tego rodzaju tabletek na odchudzanie, tłuszcz jest spalany wyjątkowo szybko, więc energii jest dużo za dużo i organizm nie daje rady jej zużyć, co wywołuje problemy z oddychaniem, a także nadmierne pocenie. Ponadto, w przypadku osób, które nie mają za dużo tkanki tłuszczowej, preparat ten będzie prowadził do spalania wielu tkanek wewnętrznych, a przy długim stosowaniu powoduje tworzenie się komórek nowotworowych. Co istotne, człowiek, który jako pierwszy sprzedawał tę substancję jako środek odchudzający, był skazany na długie więzienie. Obecnie, jeśli ktoś sprzedaje lub rozpowszechnia ten środek, też grozi mu kara więzienia.

Widać więc,że nie każdy preparat na odchudzanie łatwo dostępny w Internecie, czy zachwalany przez znajomych jest warty uwagi. Może faktycznie spala tłuszcz lub ma inne działanie odchudzające, ale niesie za sobą szereg konsekwencji szkodliwych dla naszego zdrowia. Dlatego też przed zastosowaniem takiego środka odchudzającego, należy zapoznać się z jego składnikami, działaniem i ewentualnymi skutkami ubocznymi. Dzięki temu, zaczynając kurację odchudzającą, możemy być pewni, że nie robimy krzywdy naszemu organizmowi.

Post Author: czestochowa