Słuchawki dla wprawionego gracza i nie tylko

Jedną z najistotniejszych rzeczy dla fanów gier komputerowych po samym komputerze i dobrej myszce komputerowej są oczywiście słuchawki z mikrofonem Mogą one różnić się modelem, firmą, parametrami czy rodzajem, ale muszą to z pewnością być w tym przypadku dobre słuchawki. Czym się różnią takie słuchawki od na przykład słuchawek do pracy w biurze? Cóż, nie są to z pewnością słuchawki do telefonów stacjonarnych, które najczęściej spotkamy w biurach i korporacjach. Sprzęt gamerski musi charakteryzować się wysoką specyfikacją, by móc zagwarantować równie wysoką i szczegółową jakość dźwięku. Z kolei słuchawki do biura najczęściej mają spełniać jedynie podstawowe funkcje.

Creative Sound BlasterX H7 Tournament

Słuchawki gamerskie najczęściej przybierają formę słuchawek nagłownych, czyli takich z pałąkiem na głowę. Takie są również słuchawki do pc marki Creative model Sound BlasterX H7 Tournament. To wysokiej jakości słuchawki, które są bardzo czułe i  odznaczają się wysoką impedancją. Czułość wynosi 118 dB, a impedancja 32 Ohm. Słuchawki mają 50 milimetrowe przetworniki Full Spectrum na wzmocnionym stalą pałągu oraz wytrzymałe przewody. Są solidnie wykonane i gwarantują wysoką jakość dźwięku oraz komfort w trakcie noszenia. W nausznikach zastosowano piankę pamiętającą kształty. Słuchawki mają dwa typy złącza – micro USB oraz 3,5 mm, dzięki czemu mogą pracować w trybie cyfrowym oraz analogowym. Użytkownik ma możliwość sterowania zdalnego i ustawienia wedle potrzeb głośności, korekcji dźwięku. Słuchawki zostały stworzone w oparciu o nowoczesny system BlasterX Acoustic Engine, zapewniający tryb ScoutMode, ustawienia dźwięku, korektor, dopasowanie dźwięku przestrzennego. Dźwięk przestrzenny w tym przypadku to 7.1, a pasmo przenoszenia to 20 – 20 000Hz. Ten pełny komfort kosztuje nie tak dużo, jak mogłoby się wydawać – jedynie około 500 zł.

Razer Nari

To słuchawki z mikrofonem usb również z wyższej półki cenowej, bowiem kosztują w przedziale 500-600 zł. Jednak w tej cenie otrzymujemy także wysoki komfort i jakość. Słuchawki na usb Razer zostały wykonane z wytrzymały materiałów i dodatkowo wzmocnione aluminium. Zastosowano również materiały chłodzące dla zwiększenia efektywności i wytrzymałości. Nauszniki są komfortowe i doskonale dopasowują się do uszu, izolując dźwięki z zewnątrz. Membrana słuchawek ma 50 mm. Razer Nari należą do słuchawek czułych, ponieważ czułość wynosi 107 dB przy impedancji 32 Ohm. Pasmo przenoszenia dla części słuchawkowej to 20 – 20000 Hz. Jednak dla mikrofonu w tym modelu czułość to 42 dB, ma on jednak opcję redukcji szumów. Słuchawki usb Razer działają do 12 metrów w trybie bezprzewodowym i to przez 14 godzin pełnego korzystania. Słuchawki opierają się na zastosowaniu systemu Intelligent Digital Signal oraz THX Spatial Audio. To komfortowy, nowoczesny i zapewniający rewelacyjne wrażenia dźwiękowe model – idealny do grania w gry komputerowe czy video.

Post Author: czestochowa