Postaw na styl vintage w pokoju dziecka dzięki łóżkom metalowym

Styl vintage w ostatnich latach cieszy się ogromną popularnością. Chętnie wracamy do mody sprzed wielu lat. Jednak, aby zdała egzamin w nowoczesnych pomieszczeniach, sięgamy po rozwiązania, które zostały uzupełnione o patenty wpływające na estetykę i użytkowość pomieszczeń. Czy miłośnicy stylu retro będą w stanie zachować go we wszystkich pomieszczeniach? Co z pokojem dziecięcym? Inspiracje z poprzedniej epoki możemy śmiało wykorzystać w pokoju malca. Możemy go urządzić w dowolnym stylu, pod warunkiem, że poszczególne elementy będą w pełni bezpieczne dla dziecka, a w przypadku nastolatków – po prostu będą im odpowiadać.

Łóżko metalowe – element, którego nie może zabraknąć w pokoju dziecięcym w stylu retro

Centrum każdego pokoju dziecięcego stanowi łóżko. Wydaje Ci się, że planując urządzenie tego pomieszczenia w stylu vintage, odnalezienie łóżka sprawi Ci największy problem? Nic bardziej mylnego! W ofercie sklepu internetowego mifili.pl znajdziesz wymarzone łóżko metalowe, które doskonale wpisuje się w wyposażenie pokoju vintage.

Prostota, którą posiada łóżko metalowe domeną stylu retro

Styl retro daje nam możliwość wyboru łóżka w różnych wariantach. Jednak największą popularnością w pomieszczeniach retro cieszą się łóżka metalowe, łączące w sobie wysoką trwałość i prostotę wykonania. Prostota ta z kolei odpowiada za lekkość w pomieszczeniu, w którym znajduje się łóżko metalowe. W zależności od koloru ramy możemy dopasować mebel do pokoju. Warto zaznaczyć, że metal jest materiałem w pełni bezpiecznym dla dziecka.

Metalowe łóżko w stylu retro w połączeniu z nowoczesnością

Wystrój pokoju dziecięcego ciężko utrzymać w jednym stylu. Dokupowanie nowych elementów czy zabawek to codzienność każdego rodzica. Ciężko za każdym razem przeszukiwać internet w poszukiwaniu konkretnego przedmiotu, który aktualnie potrzebuje malec, tak aby pasował do wystroju jego pokoju. Warto więc postawić na główne elementy w pomieszczeniu, które będą mieścić się w pojęciu vintage, jednak dające możliwość łączenia z innymi stylami. To nam dają właśnie łóżka metalowe vintage. Sprawdzają się doskonale zarówno w pomieszczeniach retro, jak i w tych, w których wszystkie style są ze sobą wymieszane. Łóżko metalowe sprawdzi się również doskonale w nowocześnie urządzonym pokoju dziecięcym. Wszystko za sprawą możliwości dopasowania jego koloru. Jeśli pokój Twojego dziecka utrzymany jest w stosowanych kolorach, doskonałym pomysłem będzie przełamanie go barwną ramą łóżka metalowego. Mimo materiału, z którego został wykonany, cała konstrukcja wcale nie należy do najcięższych. Jest na tyle ciężka, że dziecko nie będzie w stanie go przewrócić podczas zabawy i na tyle lekka, że możemy śmiało przestawiać je po pokoju, aby znaleźć idealne miejsce dla tego mebla. Wyposażenie nóg łóżka w plastikowe elementy zabezpiecza wówczas podłogę przed uszkodzeniami.

Jeśli do pokoju Twojego dziecka nie dociera zbyt dużo światła, możesz go rozjaśnić stawiając na ramę łóżka w jasnym kolorze. Może nim być biel lub żółć – która dodatkowo rozweseli całą przestrzeń i uczyni ją przytulną.

Urządzenie pokoju dziecięcego w stylu retro jest możliwe pod warunkiem, że nie będziemy stawiać na powrót do mebli vintage dosłownie. Zakup starych mebli, mających kilkadziesiąt lat, nie jest dobrym rozwiązaniem, w przypadku urządzania pokoju dziecięcego. Znacznie lepiej, a przede wszystkim bezpieczniej, postawić na nowe produkty, które nawiązują do ubiegłej epoki. Dzięki temu mamy pewność, że jakość ich wykonania jest na najwyższym poziomie i żaden z mebli nie będzie stanowić niebezpieczeństwa podczas zabaw. Stawiając na nowe łóżko metalowe w stylu retro, możesz być również pewien, że nawet aktywne zabawy na materacu nie są mu straszne. Wysoka wytrzymałość materiału pozwala na to, aby w łóżku metalowym mogło leżeć tyle osób, ile jest w stanie się pomieścić.

Urządzaj więc pokój swojego dziecka w stylu retro z głową, tak aby odpowiadało zarówno Tobie, jak i maluchowi, a przede wszystkim jego bezpieczeństwu.

Post Author: czestochowa