Nowoczesne warsztaty dla dzieci

Nauka programowania przez zabawę

Liczne badania dowodzą, że nauka jest najskuteczniejsza wtedy, gdy jej przedmiot jest dla nas interesujący oraz ciekawy. Dlatego też, nowoczesne formy nauczania dzieci stawiają na przekazywanie wiedzy poprzez zabawę. Tak właśnie działają nasze warsztaty dla dzieci z podstaw programowania, podczas których wykorzystywana jest kultowa gra Minecraft.

Na czym polegają takie warsztaty?

Minecraft wydaje się prostą i przyjemną grą umożliwiającą budowanie konstrukcji z różnorodnych klocków. W praktyce, możliwości tej gry są nieograniczone. Dzięki temu, warsztaty dla dzieci mogą ją wykorzystać w procesie nauki podstaw programowania. Wykorzystywane są specjalnie zaprojektowane mapy edukacyjne, do przejścia których potrzebne jest wykonanie zadań matematycznych oraz logicznych.

Zajęcia dla początkujących są adresowane do dzieci w wieku 7-8 lat. Podczas zajęć, dziecko uczy się porządkowania informacji, kodowania i dekodowania, planowania sekwencji działań, a także rozpoznawania wzorów. To bardzo owocny i kompleksowy wstęp do dalszej nauki programowania, najbardziej pożądanej umiejętności na współczesnym rynku pracy.

Jakie korzyści oferują podstawowe warsztaty z programowania?

Programowanie to zajęcie wymagające stałego rozwoju i poszerzania umiejętności. Nowoczesne warsztaty dla dzieci pozwalają zainteresować tematem w przystępny sposób, poprzez zabawę. Dzięki temu, dziecko zapragnie samodzielnie rozwijać swoją wiedzę w tym zakresie. W rezultacie, taka wiedza zaprocentuje znacznie lepszym startem na rynku pracy w przyszłości.

Post Author: czestochowa