Nie wiesz jak dobrać podkład do swojej cery? Dowiedz się jak zrobić to w trzech krokach z Estee Lauder double wear!

Gdy rozglądamy się za nowym podkładem, zwykle staje się on produktem, który wystarcza nam na pewien, dłuższy czas. Pamiętajmy, że to zupełna podstawa, aby nasz codzienny makijaż mógł wyglądać dobrze. Jeśli dokonamy odpowiedniego wyboru, będzie to nie tylko świetna baza pod make-up, ale też pielęgnacja dla naszej skóry, która nada jej blask. Trudność polega na tym, że bardzo łatwo możemy paść ofiarą często błędu, czyli wyboru zbyt jasnego lub ciemnego. Niestety, to może popsuć nawet najbardziej profesjonalny makijaż.

Wystarczy udać się do drogerii, aby przekonać się, ze możliwości mamy co nie miara, a podkłady produkowane są przez licznych producentów. Obecnie, podkład nie tylko doskonale przykrywa niedoskonałości na skórze, ale także podkreśla jej koloryt. Często natrafimy też na podkłady inteligentne, które posiadają więcej funkcji, natomiast działanie ich będzie uzależnione od naszych indywidualnych potrzeb. Tak naprawdę, mamy niemal nieograniczoną ilość rozwiązań, a podkłady Estee Lauder, które znajdziesz tutaj będą jednym z nich.

Jedną z opcji są chociażby podkłady nawilżające, natomiast dobrym wyjściem są również koloryzujące kremy, które doskonale sprawdzają się w przypadku spierzchniętej oraz suchej skóry. Dla tłustej cery, poleca się formuły matowe, a te świetnie pochłaniają sebum. Podkłady mogą być również leczniczymi produktami, stąd często sięga się po te apteczne. Wystarczy zatem rozsmarować produkt na swojej żuchwie, aby przekonać się czy ten komponuje się z naszą skórą. Dzięki temu, będziemy mogli być pewni tego, że wybraliśmy najlepszy podkład.

Jak prawidłowo wyodrębnić pasujący podkład w 3 krokach?

Poznajmy tonację naszej skóry

Nie bez powodu podkłady posiadają informację o tonacji skóry. Możemy posiadać ciepła lub zimną, a sprawdzimy podczas dziennego światła, gdy do twarzy przyłożymy kartkę papieru. Gdy na jej tle, nasza cera będzie wydawać się różowawa bądź niebieskawa, nasza cera ma chłodną tonację. Jeśli to żółtawy lub złotawy, tonacja naszej cery jest ciepła.

Wybór pasującego odcienia

Dobry podkład będzie charakteryzował się tym, że idealnie zespoli się z kolorem naszej skóry, a wręcz będzie na niej niewidzialny. Musimy natomiast postarać się, by doskonale oczyścić cerę. Trzy paski podkłady w kolejności od najjaśniejszego do najciemniejszego, nałóżmy na naszą twarz od żuchwy po szyję i określmy, który jest najbardziej zbliżony do koloru naszej skóry. Chłodne tonacje, najlepiej odnajdą się przy wykorzystaniu podkładu beżowego, z lekkim dodatkiem różu. Ciepłe z kolei, będą dobrze wyglądać z odcieniami brązu lub żółci.

Typ skóry, a prawidłowe działanie produktu

Pamiętajmy, aby wziąć pod uwagę typ naszej skóry. W wypadku tłustej bądź mieszanej, warto postawić na matujące podkłady o przedłużonym działaniu. Normalna lub sucha cera, wymaga zastosowania kosmetyku nawilżającego i rozświetlającego. Niekiedy mimo takich czynności, wciąż możemy nie być przekonani, czy dokonaliśmy dobrego wyboru, a wtedy warto poprosić o pomoc pracownika drogerii. Będą oni w stanie doradzić nam oraz dobrać pasujący produkt, bez względu na indywidualną charakterystykę naszej cery. Musimy być świadomi tego, że marka i cena to nie są najważniejsze aspekty, a na uwadze należy mieć przede wszystkim typ, odcień oraz tonację swojej cery.

Post Author: bartbasz