Jakie są różnice między podłogami drewnianymi?

Kiedy postanowiliśmy położyć podłogę, musimy odpowiedzieć sobie na wiele pytań. Czy podłoga drewniana jest najlepszym możliwym wyborem? Jest to niezwykle ważne i musimy o tym wiedzieć. Istotnym aspektem jest także, z jakiego gatunku drewna wykonana jest podłoga. Otóż, podłogi drewniane kraków to dobra oferta, nad którą warto się zastanowić.

Co wybrać? Parkiet czy mozaikę?

Mozaika jest z reguły cieńsza od parkietu. Grubość masywnego parkietu wynosi z reguły 22 milimetry. Szerokość parkietu to maksymalnie 70 milimetrów. Także jeśli chodzi o montaż parkietu lub mozaiki, widzimy pewne różnice. Warto wiedzieć, że klepki tradycyjnego parkietu mają złącze pióro – wpust. Można jest ułożyć według wzoru, który nam się najbardziej podoba i przypadł do gustu.

Co warto wiedzieć o desce warstwowej?

Kwestia jest odmienna w przypadku deski warstwowej. Montaż jest stosunkowo prosty. Pływająca podłoga nie musi wcale być przymocowania do podkładu. Mimo tego, niektórzy producenci oferują taką możliwość. Deska warstwowa jest ważnym elementem podłogi. Powinniśmy o tym pamiętać.

Post Author: czestochowa