Co powinniśmy wiedzieć o zakupie mieszkania?

Zapadła ważna decyzja w naszym życiu. Postanowiliśmy nabyć mieszkanie. Wspólne z żoną i dzieckiem chcemy wreszcie iść na swoje. Stać nas teraz na to i możemy sobie pozwolić na taki krok. Skorzystaliśmy z oferty nowe mieszkania olsztyn sprzedaż. To dobra i sensowna propozycja, gdyż dewelopera oferuje nam atrakcyjne warunki. Oczywiście nie stać nam na nabycie nieruchomości płacąc z góry za całe mieszkanie. W takiej sytuacji skorzystamy z korzystnej dla nas oferty kredytu hipotecznego.

Nowe mieszkanie i kredyt hipoteczny. Czym się kierować?

Kupno mieszkania na kredyt jest sporym wyzwaniem i wymaga wielu przemyśleń oraz chłodnej kalkulacji. Na pewno musimy mieć głowę na karku i wszystko dokładnie przeanalizować i przeliczyć. Wspólnie z żoną chcemy mieszkać w wygodnym mieszkaniu, które spełni nasze wszystkie oczekiwania. Mamy określone wymagania, co do zakupu mieszkania na rynku pierwotnym. Nasza rodzina składa się obecnie z trzech osób, dlatego musimy zadbać także o nasze dziecko, które potrzebuje własnego kąciku w mieszkaniu, gdzie dzieciak będzie mógł spać oraz bawić się i odpoczywać. Jest to niezwykle ważne, żeby wszyscy członkowie rodziny czuli się w nowym mieszkaniu komfortowo. Dlaczego chcemy nabyć mieszkanie na rynku pierwotnym, a nie na wtórnym. Przecież ceny mieszkań na rynku wtórnym z reguły są tańsze od tych, które są proponowane w ramach inwestycji deweloperskich. My jednak chcemy mieć nowe mieszkanie, gdyż nie ma problemów, że będziemy musieli wydać gotówkę na gruntowny remont, żeby mieszkanie zaspokoiło nasze potrzeby. Na ten aspekt zwróciliśmy baczną uwagę, dlatego chcemy kupić mieszkanie w Olsztynie od dewelopera. Zależy nam na szczęściu naszej rodziny oraz naszym. Chcemy mieć mieszkanie wygodne i przestronne. Pojawia się kwestia uzyskania kredytu hipotecznego. O tym opowiemy w dalszej części artykułu.

Z czym wiąże się zaciągnięcie kredytu hipotecznego?

Jest to decyzja, która powinna być podyktowana wieloma kalkulacjami. Chodzi przecież o kredyt bankowy na zakup mieszkania na rynku pierwotnym. Jest to zobowiązanie do spłacania rat w banku na wiele lat do przodu. Z tego musimy zdawać sobie sprawę. Nie wolno postępować lekkomyślnie. Bank dokładnie sprawdzi naszą zdolność kredytową. Ważna jest również historia kredytowa. Czy w przeszłości mieliśmy jakieś problemy ze spłatą kredytu lub pożyczki. Mowa o kredytach gotówkowych lub na zakup samochodu. Bank chce także znać zarobki nasze oraz współmałżonki. Od tego zależy, jakiej wysokości ratę będziemy w stanie zaakceptować. Planowanie budżetu odgrywa kluczową rolę. Musimy dopasować wysokość raty wynikającej z kredytu na mieszkanie do naszego budżetu domowego i musimy wiedzieć, jaką maksymalnie ratę będziemy w stanie płacić. Nie bierzmy kredytu z pierwszego lepszego banku. Wybierzmy ofertę banku, która w danej chwili jest dla nas najkorzystniejsza. W tym momencie wiemy już wszystko na temat zakupu nieruchomości. Zdajemy sobie także sprawę, czym jest kredyt hipoteczny, którym chcemy posiłkować się, kupując nowe mieszkanie.

Post Author: czestochowa