Chcesz poznać zalety wynajmu długoterminowego? Mercedes to tylko jedna z możliwości!

Flota samochodowa to często nieodłączny element funkcjonowania firmy. Wyjazdy na spotkania biznesowe, transport towarów i różnego typu delegacje to tylko przykłady, kiedy przydatne może być auto. Należy jednak pamiętać, że wiąże się to ze sporymi kosztami, natomiast istnieją pewne rozwiązania, które mogą nieco zniwelować wydatki na ten cel. Jednym z nich jest wynajem długoterminowy, którego zalety przemawiają same za siebie.

Modele aut z najwyższej półki

Decydując się na wynajem długoterminowy Mercedes będzie w naszym zasięgu. Podczas prowadzenia działalności, potrzebny jest nam samochód wysokiej klasy. Większość firm finansujących, które oferują tę formę pozyskania pojazdów mają dość bogatą ofertę, stąd nie będzie problemu z doborem odpowiedniego auta dla naszej działalności. Na pewno odnajdzie się taki model, który wpisze się w nasze możliwości finansowe, a także potrzeby co do realizacji celów. Co więcej, wszystkie samochody są nowe.

Niższe koszty dla firmy, dzięki wynajmowi długoterminowemu

Zakup auta, to często jednorazowy ale bardzo spory wydatek. Oznacza to, że w wielu przypadkach nie obędzie się bez kredytu. Niestety, może zdarzyć się, że bank nam tego nie umożliwi. Jeżeli chodzi o najem długoterminowy samochodów, taka opcja nie wchodzi w grę. Nasza zdolność kredytowa nie jest w ogóle brana pod uwagę. Co więcej, comiesięczne opłaty możemy zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu, co przyniesie nam wiele korzyści podatkowych. Pamiętajmy również, że ten sam model w leasingu będzie kosztowniejszym wyjściem, niżeli w wynajmie długoterminowym.

Serwisowanie i ubezpieczenie auta

W wypadku tej opcji finansowania, serwisowanie i obsługa techniczna pojazdu to kompletnie nie nasz problem. Wypożyczalnia bierze na siebie wszystkie koszty. Często zdarzy się również tak, że wszelkie niejasności wytłumaczy nam konsultant z firmy. Możemy zatem korzystać z darmowych porad w ramach usługi, co z pewnością jest kolejną szansą na oszczędności.

Firma finansująca oferuje klientowi kilka wariantów pakietu ubezpieczeń, a z pewnością warto skorzystać z opcji pełnego zakresu. Często będzie to również likwidacja szkód komunikacyjnych. Jeśli nawet dojdzie do jakiegokolwiek wypadku, będziemy mieli zapewnione auto zastępcze, aby bezproblemowo móc kontynuować swoje działania.

Co z przemodelowaniem floty?

Wraz z rozwojem swojej działalności, może okazać się, że zamiast kilku dostawczych aut, będziemy potrzebować więcej tych osobowych. Długoterminowy wynajem pojazdów pozwoli nam wymienić swoje samochody, jeżeli tylko zajdzie taka potrzeba.

Wykupienie pojazdu i wszelkie formalności

Kiedy umowa najmu długoterminowego dobiega końca, mamy szansę wykupić pojazd, jednak nie jest to naszym obowiązkiem. Mamy wówczas okazję wymienić go na inny, nowszy model. Przedłużenie umowy z wypożyczalnią, zdecydowanie nam na to pozwoli. Ewentualna sprzedaż pojazdu, kompletnie nie będzie naszym zmartwieniem. Podczas korzystania z tej opcji finansowania samochodu, na pewno nie dotknie nas skomplikowana księgowość. Wystawiona będzie wyłącznie jedna faktura, która uwzględnia także ubezpieczenie oraz usługi serwisowe.

Post Author: bartbasz