Adaptacja malucha w żłobku

Niektórzy rodzice nie wyobrażają sobie siedzenia w domu z dzieckiem przez 3 lata, innych sytuacja ekonomiczna zmusza do powrotu do pracy. Bez względu na okoliczności, przychodzi taki czas, kiedy dziecko musi pójść do żłobka albo przedszkola. Niekiedy adaptacja malucha może okazać się bardzo trudna, innym razem pociecha z dnia na dzień przestawia się na inny tryb. Jaki żłobek w Katowicach wybrać? Na co zwrócić uwagę wybierając taką placówkę?

Dobry żłobek w Katowicach – gdzie go szukać?

Dobry żłobek Katowice to miejsce, w którym Twoje dziecko będzie bezpieczne i będą zaspokojone wszystkie jego potrzeby fizyczne i psychiczne. To, dlatego warto wybierać placówki, które tworzą małe grupy maluchów. Prywatnym żłobek w Katowicach pod tym względem sprawdzi się dużo lepiej, ponieważ zazwyczaj opiekunów jest więcej, a grupy są  mniejsze. Tymczasem w żłobkach i przedszkolach państwowych grupy mogą liczyć, nawet po 25 dzieci. Jak szukać żłobka? Najlepszym rozwiązanie będzie zasięgnięcie opinii znajomych posiadających dzieci w podobnym wieku. Opinie rodziców będą w tym wypadku najlepszym źródłem informacji. Weźmy pod uwagę także takie kwestie jak wyżywienie, kompetencje opiekunów oraz higienę i porządek w salach. 

Adaptacja

Niektóre dzieci bardzo szybko odnajdują się w nowej żłobkowej codzienności, innym potrzeba dużo więcej czasu i nie ma w tym nic złego. Ważne jest to, aby odpowiednio przygotować  malucha, można zdecydować się na pójście na spotkania adaptacyjne. Warto wyjaśnić dziecko, jak będzie wyglądał jego plan dnia i pokazać drogę do żłobka. Takie rzeczy pomocą dziecku zrozumieć i zaakceptować nową sytuację.

Post Author: czestochowa