Zabezpieczenia przeciwpożarowe w budynkach

Odpowiednie zrealizowane elementy systemu przeciwpożarowego stają się coraz ważniejszym elementem już na etapie projektowania budynków. Wybrać trzeba odpowiednie rozwiązania, które pozwalają zapewnić skuteczną ochronę przeciwpożarową. Jednym z elementów ochrony przeciwpożarowej są bramy przeciwpożarowe.

Gdzie stosowane są bramy przeciwpożarowe?

Najczęściej bramy typu przeciwpożarowe stosowane są w budynkach przemysłowych, gdzie zagrożenia pożarowe są największe. Przy wybieraniu konkretnej bramy niezbędne jest dokonanie oceny ryzyka zarówno dla ludzi, jak też mienia, które może prowadzić do pożaru. Na tej podstawie można wybrać posiadające odpowiednie parametry bramy.

Nie zawsze brama przeciwpożarowa będzie spełniała jedynie ochronę na wypadek wystąpienia pożaru. W wielu przypadkach taka brama ma za zadanie zapewnić również funkcjonalne działanie przy codziennym użytkowaniu. Wpływa to bezpośrednio na wybór typu bramy, ale również parametrów w konkretnych modelu bramy.

Typy bram przeciwpożarowych

Na rynku bram przeciwpożarowych można decydować się na takie, jak:

– rolowane,

– przesuwane,

– segmentowe.

Jeśli chce się postawić na bramy przeciwpożarowe, które mogą być wykorzystane nawet przy posiadaniu małej przestrzeni koniecznej do zabudowy, wówczas dobrze jest postawić na wersje rolowane. Natomiast przesuwne bramy można montować w miejscach, gdzie znajduje się wolne przestrzeń na użytkowanie skrzydła takiego typu bramy. Alternatywnym rozwiązaniem mogą być bramy typu segmentowego, które mogą być stosowane nawet w budynkach znajdujących się blisko ulic.

Post Author: czestochowa