Przedszkola językowe – opcja godna uwagi, czy też wręcz przeciwnie?

Wybór odpowiedniego przedszkola to wyjątkowo trudne zadanie, a wszystko potęguje fakt, że możliwości jest naprawdę wiele, a poziom skomplikowania tego jest wyjątkowo wysoki. Ostatnimi czasy, sporą popularność zyskały placówki językowe, w których dziecko ma styczność zarówno z językiem ojczystym, jak i z obcym. Nie da się ukryć, że dzisiejsze czasy wymagają od nas znajomości obcych języków, natomiast wątpliwościom poddaje się fakt, czy tak małe dziecko potrzebuje językowej edukacji.

Kiedy rozpoczynają się poszukiwania przedszkola Wilanów często stanie się bardzo ważnym kryterium, na bazie którego można podjąć nawet ostateczną decyzję. Warto jednak wiedzieć, że istnieją o wiele istotniejsze będą inne czynniki. Waga tego wzrasta, jeśli chcemy aby nasze dziecko trafiło do profilowanego przedszkola prywatnego, gdyż to wiąże się z miesięcznymi opłatami. Są to bowiem placówki, gdzie kładzie się nacisk na daną dziedzinę.

Wybierając językowe przedszkole, inwestujemy w przyszłość dziecka

Z roku na rok, przedszkola językowe zyskują na popularności, a w największych miastach, wciąż pojawia się wiele nowych placówek tego typu. Zdaniem specjalistów, językowe przedszkola to doskonałe rozwiązanie dla naszych dzieci. Dzięki temu, dziecko ma okazje dobrze osłuchać się z językami obcymi. Chociaż wydawać się może, że dla trzylatka nie będą to zbyt efektywne praktyki, ponieważ to etap szkolny jest o wiele ważniejszy, prawda jest jednak inna. Nauka języka to nie tylko samo wkuwanie słówek na pamięć. W przedszkolu nauka odbywa się poprzez zabawę, kiedy to przy okazji zapamiętuje się obce słowa. Co więcej, w takiej placówce nie naucza się jedynie języków obcych, gdyż możliwości jest znacznie więcej i z pewnością uda się nam dobrać wiele ciekawych dodatkowych zajęć.

Plusy i minusy placówek językowych

Przedszkola językowe to zwykle placówki prywatne, gdyż te publiczne nie są profilowane. W związku z tym, nie obędzie się bez comiesięcznych opłat. Czesne może wynosić od około kilkuset, do nawet ponad tysiąca złotych. W skali miesiąca wydaje się być to faktycznie dość sporą kwotą, natomiast warto wiedzieć, że państwowe placówki nie są zupełnie darmowe. Ciekawe jest to, że prywatne przedszkole czasami nawet okaże się nieco tańsze, niżeli pobyt dziecka w placówce publicznej. W związku z tym, nie skreślajmy tej opcji już w przedbiegach, kierując się tylko i wyłącznie ceną.

Przedszkola językowe znane są z wielu korzyści, jakie niosą za sobą, a szczególnie mowa tu o możliwości osłuchania się z językami obcymi. Co więcej, placówka prywatna to gwarant bezpieczeństwa dla naszej pociechy, szczególnie z uwagi na obecność monitoringu i innych systemów zabezpieczeń. Sprawia to, że nie ma szans na to, aby ktokolwiek niepowołany mógł wejść do budynku. Dla rodziców, sporą zaletą jest też dostęp przez cały rok, a ma to związek z tym, że w takich placówkach po prostu nie ma przerwy wakacyjnej.

Profilowane przedszkole, a wszystkie pozostałe…

Sporo z nas zastanawia się, czy każde profilowane przedszkole jest lepsze, niżeli te klasyczne, na ogół państwowe placówki. Ogólne założenie przedszkola nakazuje realizacji podstawy programowej, którą zatwierdza Ministerstwo Edukacji Narodowej. Profilowane placówki decydują się zwykle na to, aby podstawa ta była modyfikowana i urozmaicana, dostosowując ją do potrzeb, a także indywidualnego charakteru przedszkola. Profilowane przedszkola umożliwiają dziecku korzystanie z dodatkowych zajęć, a te mogą dotyczyć chociażby jogi, rytmiki, nauki gry na instrumentach, czy też sztuki. To właśnie zadaniem rodziców jest to, aby dostosować typ zajęć do potrzeb dzieci, a wszystko z uwagi na to, że kto jak nie my, zna nasze pociechy zdecydowanie najlepiej, a także wie, co przyniesie im największe korzyści.

Post Author: bartbasz