Program call center – dlaczego warto go wprowadzić w swojej firmie?

W każdej firmie, która zajmuje się telefoniczną obsługą klienta na większą skalę, potrzebny jest dobry program call center, pozwalający na zarządzanie bazą klientów. Co warto wiedzieć o takim rozwiązaniu i jakie są jego największe zalety?

Program call center – proste zarządzanie bazą danych

Firmy, które każdego dnia wykonują i odbierają wiele połączeń telefonicznych, potrzebują dobrze zorganizowanej bazy danych, do której będzie miał dostęp każdy pracownik zajmujący się kontaktem z klientem. Dzięki temu dział obsługi klienta może funkcjonować sprawnie i skutecznie, dbając przy tym o dobre relacje z klientami. Aby było to możliwe, należy zdecydować się na dobry program call center, czyli system CRM, dzięki któremu można tworzyć własną bazę danych i nią swobodni zarządzać.

Program call center to bardzo przydatne narzędzie, dzięki któremu wszyscy pracownicy, zajmujący się kontaktami z klientami, zyskują szybki wgląd do najważniejszych informacji, związanych z danym odbiorcą. Mogą również dodawać nowe kontakty do bazy i edytować znajdujące się w niej dane, aby była ona stale aktualna. Takie rozwiązanie sprawia, że wszyscy pracownicy mogą działać skuteczniej i wydajniej, ponieważ wszystkie ważne dla ich pracy informacje będą znajdowały się w jednym miejscu.

Co może znaleźć się w bazie danych firmy?

Dzięki programowi call center można stworzyć własną bazę danych, zawierającą kontakty firmy i związane z nimi informacje. Każdy kontakt zyska osobny rekord, do którego można przypisać indywidualną nazwę oraz dodać takie informacje, jak podstawowe dane osobowe, nr NIP i PESEL, stronę www, adres e-mail oraz wiele innych danych. Co więcej, firma może stworzyć własne kategorie danych, odpowiadające jej potrzebom, co pozwala na dopasowanie systemu CRM do charakteru działalności.

W jakich firmach sprawdzi się system CRM?

System CRM jest niezbędny we wszystkich firmach, które zajmują się obsługą wielu klientów każdego dnia. Program sprawdza się świetnie w call center, contact center, telemarketingu oraz windykacji. Dzięki niemu można szybko zarządzać wszystkimi dostępnymi kontaktami i dodawać do nich znaczące informacje, co pozwala na zaplanowanie dalszych działań związanych z obsługą klienta.

Jakie są największe zalety programu call center?

Program call center to rozwiązanie o wielu zaletach – dlatego jest bardzo popularne wśród firm pragnących usprawnić swoją obsługę klienta. Do największych z nich należą:

– łatwe wdrożenie systemu – firma może zyskać dostęp do narzędzia w krótkim czasie, nie jest do tego wymagany zakup specjalnego sprzętu czy długotrwałe wdrażanie programu. Wystarczy połączenie z Internetem i wybranie odpowiedniej oferty operatora. Sama konfiguracja i obsługa systemu CRM jest bardzo prosta i poradzi sobie z nią każdy pracownik.

– możliwość dopasowania systemu do swoich potrzeb – firma może samodzielnie tworzyć i edytować swoją bazę danych, dlatego łatwo dopasuje ją do aktualnych potrzeb. Co więcej, może także zmieniać kategorie danych, przypisywanych do danego klienta, wprowadzając do bazy informacje mające spore znaczenie np. w konkretnej branży.

– stale aktualna baza danych – ponieważ pracownicy mogą na bieżąco wprowadzać zmiany w bazie kontaktów widocznej w systemie CRM, pozostaje  ona zawsze aktualna, co pozwala na lepsze jej wykorzystanie i wydajniejszą pracę,

– dbanie o pozytywne relacje z klientami – dzięki możliwości zapisywania ważnych informacji o klientach można podnieść poziom ich obsługi, co przełoży się na lepsze relacje z odbiorcami,

– wyższa skuteczność i wydajność działu obsługi klienta – dostęp do aktualnych danych o klientach to także możliwość znacznego zwiększenia skuteczności i wydajności pracowników, dlatego jest to rozwiązanie, które może przyczynić się do szybszego rozwoju firmy.

Warto zdecydować się na program call center, jest to bowiem rozwiązanie o wielu zaletach, a przy tym stosunkowo niedrogie i proste we wdrażaniu.

Post Author: char