31.12.2017 - Niedziela świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Jezusa

1. „Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj na tacę na nowobudujące się kościoły w naszej Diecezji oraz za ofiary składane przed kościołem do puszek na dzieci z Wysp Zielonego Przylądka.

2. Dzisiaj Adoracja Najświętszego Sakramentu tu w naszym kościele: od 17.00 do 18.00 i wieczorna Msza Św. Zechciejmy podziękować Bogu za miniony czas, za dobro, któregośmy w tym czasie doznali, zechciejmy przeprosić za wszelkie błędy i odejścia od miłości Boga i bliźniego, również  prosić o dalsze błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. Dlatego prosimy Was – Drodzy Parafianie – zechciejcie  znaleźć tych kilka minut na krótką adorację, czyli na bycie sam na sam ze Swoim Bogiem. Kto nie może być wieczorem to niech pozostanie na chwilę teraz po Mszy św. . Na zakończenie adoracji, czyli przed godz.18.00 zaśpiewamy hymn uwielbienia: „Ciebie, Boga, wysławiamy”. Przypominamy, że za publiczne odśpiewanie tego hymnu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3.Jutro Nowy Rok 2018 -  Kościół celebruje liturgiczną ur. Świętej Bożej Rodzicielki. Stańmy obok Maryi, prosząc Pana Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla Ojczyzny i całego świata. Nie wiemy, jaki ten rok będzie, ani co przyniesie. Ale z wielowiekowych doświadczeń naszego Narodu wynika, że Matka Boga i nasza Matka nigdy nas nie zawiodła, zwłaszcza w trudnych chwilach. Wpatrujmy się w Nią. Ona od początku trwała przy danym Bogu słowie, od Zwiastowania, poprzez Betlejemską Noc, aż po Golgotę, wpisując się w Boże dzieło Odkupienia. Prośmy Maryję, aby zbawienie ofiarowane każdemu z nas przez Jej Syna nie zostało zmarnowane. Msze św. jak w niedzielę; nie będzie Godzinek i Mszy o godz. 7.00 oraz o 9.45 w Pom. Hucie.

4. Intencja modlitewna dla Rodziny Żywego Różańca na miesiąc styczeń: „o Boże błogosławieństwo dla rodzin naszej parafii, które nawiedzamy podczas kolędy”.

5. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:

- I czwartek miesiąca, poświęcony naszym modlitwom za kapłanów, za przygotowujących się do kapłaństwa kleryków i o nowe powołania, zwłaszcza z naszej parafii. Przed Mszą Św., będzie Adoracja Najśw. Sakramentu w intencji powołań. Rozpoczniemy o godz. 7.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 8.00 - po Mszy św. odmówimy Różaniec Św. o powołania z naszej parafii, który poprowadzi Róża Matek pani Reginy Szwaba. Serdecznie zapraszamy.

- I piątek miesiąca, poświęcony Boskiemu Sercu Pana Jezusa. Z rana odwiedzimy naszych chorych. Spowiedź św. Ipiątkowa od godz. 17.00 i Msza św. o godz. 18.00  z wystawieniem Najśw. Sakramentu i modlitwą za misje.

- I sobota miesiąca zbiega się z uroczystością Trzech Króli. Msze św. wg porządku niedzielnego a kolekta na misje katolickie. Polecamy ją Waszej życzliwej ofiarności.

6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość „Chrztu Pańskiego”, która kończy okres Bożego Narodzenia. W Polsce zachowujemy  śpiew kolęd i wystrój bożonarodzeniowy aż do święta Matki Bożej Gromnicznej 2 lutego.

7. Sprzątanie kościoła w piątek od godz. 8.00. Swój dyżur mają rodziny ze Staniszewa: Teresy Wiśniew- skiej, Ireny Witkowskiej i Joanny Krefta

8. Kolęda: dzisiaj nie kolędujemy!

1. I. - Nowy Rok - nie kolędujemy!

2. I. - wtorek - Kolonia część X i IX oraz Sianowo część I - od godz. 16.00

3. I. - środa - Kolonia część VIII i VII oraz Sianowo część II - od godz. 16.00

4. I. - czwartek - Kolonia część VI i V oraz Sianowo część III - od godz. 16.00

5. I. - piątek - Kolonia część IV - od godz. 16.00

6. I. - Trzech Króli - sobota - Kolonia część III - II - I - od godz. 13.00

7. I. - niedziela - Pomieczyńska Huta część I i II - od godz. 13.00

8. I. - poniedziałek - Pomieczyńska Huta Nowiny i Staniszewo Kamionka - od godz. 16.00

Prosimy o podstawianie pojazdu 15 minut przed rozpoczęciem kolędy.

9. Na stoliku pod chórem polecamy Waszej uwadze prasę katolicką. Jest nowy „Pielgrzym”,  nowy „Gość Niedzielny” a dla dzieci „Mały Pielgrzym”

10. Serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich naszych Zacnych Gości i Pielgrzymów. Dziękujemy za to, że wybraliście nasze Sanktuarium na dzisiejszą Eucharystię. Życzymy wszystkim miłego dnia i zapraszamy ponownie.