24.03.2019 - III Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj śpiewamy Gorzkie Żale na nabożeństwie pokutnym o godz. 18.00, a po Gorzkich Żalach zaraz Msza św. wieczorna.  Zapraszamy.

2. Jutro obchodzić będziemy uroczystość „Zwiastowania Pańskiego”. U nas Mszę św. o godz. 8.00 i 18.00 z przyjęciem chętnych do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego a zagrożonego aborcją.  Zachęcamy do zapisywania się w zakrystii do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Tutaj zachęcamy tych naszych parafian, którzy jeszcze ani razu nie podjęli trudu modlitwy na jednym dziesiątku Różańca św., przez 9 miesięcy - w intencji dziecka poczętego a zagrożonego aborcją.

3. W czwartek będzie Adoracja Najśw. Sakramentu w intencji powołań. Rozpoczniemy o godz. 17.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o godz.17.30 odmówimy Różaniec Św. o powołania z naszej parafii, który poprowadzi Róża Rodziców św. Józefa. Serdecznie zapraszamy.

4. Piątek w Wielkim Poście jest Dniem Drogi Krzyżowej. Zapraszamy na to nabożeństwo pokutne wszystkich parafian, a więc: na godz. 16.00 – dzieci, na godz. 17.30 – dorośli, a na godz. 19.00 niech przyjdzie młodzież oraz ci, którzy wcześniej nie mogli.

5. W przyszłą niedzielę - 4 Wielkiego Postu rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Program rekolekcji jest wywieszony w gablotce i jest na naszej stronie internetowej. Prosimy się z nim zapoznać i tak zaplanować sobie czas, aby dziennie wysłuchać jednej nauki. Potrwają od niedzieli do środy, a przeprowadzi je Ojciec Stanisław Staniewski - Redemptorysta - proboszcz parafii Matki Bożej Loretańskiej w Mińska na Białorusi. Niech w tym czasie towarzyszy nam nasza gorliwa modlitwa o łaski Ducha Św. dla O. Rekolekcjonisty a dla nas o łaskę dobrej spowiedzi rekolekcyjno - wielkanocnej.

6. Na stoliku pod chórem polecamy Waszej uwadze prasę katolicką. Jest nowy  „Pielgrzym”, „Gość Niedzielny” a dla dzieci „Mały Pielgrzym” i „Mały Gość Niedzielny”. Ponadto polecamy darmowy nr poświęcony Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego oraz małą książeczkę o Bożym Miłosierdziu. Jedna na rodzinę. Prosimy się częstować!

7. Sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00. Swój dyżur mają rodziny: Renaty Pryczkowskiej, Anny Dosz i Henryki Cierockiej

8. W sobotę 13 kwietnia organizujemy wyjazd do kina w Gdańsku na godz. 11.00 na film Marka Kondrata pt. „ Miłość i Miłosierdzie”. Jest to fabularyzowany dokument opowiadający przejmującą historię objawień św. Siostry Faustyny. Cena biletu z przejazdem 27,- zł. Zapisywać się i wpłacać należność albo w zakrystii albo u pani Mirki Formela w Koloni do 8 kwietnia.

9. Serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich naszych Zacnych Gości i Pielgrzymów. Dziękujemy za to, że wybraliście nasze Sanktuarium na dzisiejszą Eucharystię. Życzymy wszystkim miłej Niedzieli i zapraszamy ponownie