18.XI.2018 - XXXIII Niedziela Zwykła

1. „Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj na tacę z przeznaczeniem na nasze Seminarium Duchowne w Pelplinie.

2. Dzisiaj w Kolegiacie w Kartuzach o godz. 13.00 Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Ordynariusza Ryszarda Kasyny będzie transmitowana przez TV Polonia.

3. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

- we wtorek – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera

- w środę – Ofiarowanie N.M.P.

- w czwartek – św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronalne święto naszego organisty, pana Mateusza

- w sobotę – św. męczenników z Wietnamu

4. W czwartek będzie Adoracja Najśw. Sakramentu w intencji powołań. Rozpoczniemy o godz. 17.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o godz.17.30 odmówimy Różaniec Św. o powołania z naszej parafii, który poprowadzi Róża Rodziców św. Rity. Serdecznie zapraszamy

5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość „Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata”. Na Sumie, przed wystawionym Najśw. Sakramentem, odmówimy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa z Aktem Poświęcenia całej naszej parafii Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Serdecznie zapraszamy.

6. W przyszłą niedzielę przypada 25ty dzień w miesiącu, a w naszej sanktuaryjnej parafii Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Przed Sumą odmówimy Różaniec św. w intencji dziecka poczętego a zagrożonego aborcją, który poprowadzi pani Aleksandra Marczyńska. Serdecznie zapraszamy, a zwłaszcza członków Duchowej Adopcji

7. Sprzątanie kościoła w piątek po wieczornej Mszy św. Swój dyżur mają rodziny ze Sianowa: Ewiny Bladowskiej, Pauliny Wencel i Ewy Zaręba

8. Na stoliku pod chórem polecamy prasę katolicką; jest nowy „Pielgrzym”,Gość Niedzielny” a  dla dzieci „Mały Pielgrzym”.

9. Serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich naszych Zacnych Gości i Pielgrzymów. Dziękujemy za to, że wybraliście nasze Sanktuarium na dzisiejszą Eucharystię i życzymy wszystkim miłej niedzieli.