19. 03. 2017 - III niedziela Wielkiego Postu

1. „Bóg zapłać” za ofiary składane na dzisiejszą kolektę z przeznaczeniem na nasze Seminarium Duchowne w Pelplinie.

2. Dzisiaj śpiewamy Gorzkie Żale na nabożeństwie pokutnym o godz. 18.00, a po Gorzkich Żalach zaraz Msza św. wieczorna.  Zapraszamy.

3. Jutro obchodzić będziemy uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Zapraszamy na wspólną modlitwę naszych solenizantów i solenizantki. O godz. 17.30 odmówimy Różaniec św. w intencji dzieci z Róży Rodziców św. Józefa. Zapraszamy.

4. W czwartek będzie Adoracja Najśw. Sakramentu w intencji powołań. Rozpoczniemy o godz. 17.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o godz.17.30 odmówimy Różaniec Św. o powołania z naszej parafii, który poprowadzi Róża Matek pani Doroty Pakura. Serdecznie zapraszamy.

5. Piątek w Wielkim Poście jest Dniem Drogi Krzyżowej. Zapraszamy na to nabożeństwo pokutne wszystkich parafian, a więc: na godz. 16.00 – dzieci, na godz. 17.30 – dorośli, a na godz. 19.00 niech przyjdzie młodzież oraz ci, którzy wcześniej nie mogli.

6. W sobotę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. U nas Msze św. z obrzędem przyjęcia do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego o godz. 8.00 i 18.00. Zachęcamy do wstępowania w szeregi Duchowej Adopcji zwłaszcza tych, którzy jeszcze ani razu nie podjęli takiego trudu modlitwy na jednym dziesiątku Różańca przez 9 miesięcy. Zapisy są w zakrystii.

7. W przyszłą niedzielę - 4 Wielkiego Postu rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Program rekolekcji jest wywieszony w gablotce i jest na naszej stronie internetowej. Prosimy się z nim zapoznać i tak zaplanować sobie czas, aby dziennie wysłuchać jednej nauki. Potrwają od niedzieli do środy, a przeprowadzi je ks. prałat Marian Szczepiński z Kościerzyny. Niech w tym czasie towarzyszy nam nasza gorliwa modlitwa o łaski Ducha Św. dla O. Rekolekcjonisty a dla nas o łaskę dobrej spowiedzi wielkanocnej

8. Na stoliku pod chórem polecamy Waszej uwadze prasę katolicką. Jest „Pielgrzym”, „Gość Niedzielny” a dla dzieci „Mały Pielgrzym”. Są również puzzle o Sakramentach Świętych. Komplet w cenie 100,- złotych, na który składają się trzy kartoniki. Jeden kartonik kosztuje 35,- zł. a 3 kartoniki kosztują 100,-. Polecamy je Waszej uwadze.

9. Z pewnym wyprzedzeniem podajemy do wiadomości, że 31 marca o godz.17.00 odprawimy XIV Kaszubską Drogę Krzyżową na Placu Pielgrzymkowym z udziałem wszystkich Oddziałów Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału również dzieci i młodzież uczących się języka kaszubskiego.

10. W niedzielę: 2 kwietnia w dekanatach: kartuskim, sierakowickim i stężyckim zostanie prze- prowadzona przez wolontariuszy zbiórka publiczna na rzecz HOSPICJUM w Kartuzach w ramach ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei”. W naszej parafii też będą. Prosimy ich zauważyć! Biuro hospicjum jest czynne codziennie od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 - 10.00, w plebanii parafii św. Wojciecha w Kartuzach. Jest również możliwość odpisania 1% podatku na działalność hospicyjną.

11. Sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00. Swój dyżur mają rodziny z Cieszonka: Jolanty Walkusz, Agaty Zyborowicz i Magdaleny Walkusz

12. Dyrektor Zespołu Szkół ogłasza nabór uczniów do Szkoły Podstawowej w Staniszewie i rekrutację do oddziałów Ośrodka Wychowania Przedszkolnego dla dzieci 3, 4, 5, 6letnich. Zgłoszenia należy dokonać w sekretariacie Zespołu Szkół w godzinach od 8 - 15,00. Serdecznie zapraszamy.

13. Katolickie Gimnazjum w Kartuzach ogłasza dzień otwarty szkoły w niedzielę 26 marca od godz. 8 - 13.30. Zapraszają szczególnie rodziców i dzieci z klasy VI.

14. Serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich naszych Zacnych Gości i Pielgrzymów. Dziękujemy za to, że wybraliście nasze Sanktuarium na dzisiejszą Eucharystię. Życzymy wszystkim miłej Niedzieli i zapraszamy ponownie.

R E K O L E K C J E     W I E L K O P O S T N E

26 - 29. III. 2017

26. 03. 2017

WIELKIEGO

POSTU

ROZPOCZĘCIE

REKOLEKCJI

- Godzinki o Niepokalanym Poczęciu N.M.P.

- Msza św. z nauką dla wszystkich

- Msza św. z nauką dla  m ł o d z i e ż y

- Msza  św. z nauką w Pomieczyńskiej Hucie

- Msza św. z nauką dla wszystkich