08.07.2018 -XIV Niedziela Zwykła

1. W czwartek będzie Adoracja Najśw. Sakramentu w intencji powołań. Rozpoczniemy o godz. 18.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o godz.18.30 przed Mszą Św. odmówimy Różaniec Św. w intencji powołań z naszej parafii, który prowadzi Róża Matek pani Cirockiej. Serdecznie zapraszamy na tę adorację wszystkich, a zwłaszcza naszą młodzież, spośród której Bóg wybierze sobie współpracowników do Winnicy Pańskiej.

2. Już zostały wywieszone afisze z programem szczegółowym naszego Kaszubskiego Odpustu Matki Boskiej Szkaplerznej w Sianowie i na stronie internetowej oraz małe, podręczne programy - są wyłożone na stoliku pod chórem. Prosimy się z nim zapoznać i tak zaplanować swoje zajęcia i pracę, aby w sposób pełny wziąć w nim swój udział, czyli przynajmniej w jednym nabożeństwie codziennie. Potraktujmy ten czas jako nasze dłuższe nieco rekolekcje wakacyjne. Będzie trwał całą Oktawę, czyli 8 dni. Rozpoczniemy w sobotę 21.VII. Mszą Św. dla chorych na duszy i ciele, a zakończymy w poniedziałek 30.VII. na cmentarzu Mszą Św. za naszych bliskich zmarłych. Całą Oktawę odpustu prowadzić będzie O. Joachim z klasztoru Ojców Oblatów z Poznania.  Módlmy się o łaski Ducha św. dla niego a dla nas o dobrą spowiedź odpustową i łaski odpustu zupełnego.

3. Sobota będzie dla nas dniem spowiedzi św. przed odpustem parafialnym. I tak:

z rana:- od godz. 9.00 do 10.00 dla chorych

po południu: - od godz. 16.00 do 17.00 dla dzieci

wieczorem: - od godz. 17.30 do 18.30 dla wszystkich

i dodatkowo od godz. 21.00 dla tych co nie mogli wcześniej.

Niech nie będzie wśród nas parafianina co nie przystąpi w tych  świętych dniach odpustowych do Komunii św. Jest okazja, będą kapłani z dekanatu, więc skorzystajmy.

4. W sobotę o godz. 9.30 odmówimy Różaniec św. w intencji wszystkich chorych na duszy i ciele, a o godz. 10.00 będzie Msza św. dla chorych, natomiast po Mszy św. błogosławieństwo chorych Najśw. Sakramentem na sposób lourdzki. Będzie również możliwość przyjęcia do Świętego Szkaplerza. Można go nabyć w zakrystii w cenie 7 zł. Serdecznie zapraszamy do naszego Sanktuarium wszystkich chorych, przywieźcie ich do Pani Sianowskiej.

5. W sobotę o godz. 19.00 zapraszamy na uroczystą Mszą św. rozpoczynającą nasz  Kaszubski Odpust Matki Boskiej Szkaplerznej, której przewodniczyć będzie ks. proboszcz Andrzej Adamski - dziekan człuchowski

6. Po tej Mszy św. będzie czuwanie modlitewne dla młodzieży pod przewodnictwem  ks. Jerzego i kleryków. Serdecznie zapraszamy młodzież.

7. O godz. 22.00 na placu pielgrzymkowym odprawimy Drogę Krzyżową ze świecami. Specjalne świece z lampionami rozprowadzać będziemy w kruchcie kościoła. Cena kompletu 5,- zł.

8. O północy uroczysta Msza św. ku czci Matki Boskiej Sianowskiej, której przewodniczyć będzie ks. Kan. Marian Miotk . Serdecznie zapraszamy. Po tej Mszy św. już nie będzie nocnego czuwania

9.  Niedzielę odpustową rozpoczniemy o godz. 5.30 śpiewem Godzinek, a potem Msze św. o godz. 6.00 i 7.30.  Od godz. 9.00 powitanie pielgrzymek.  O godz.10.40 podczas nabożeństwa oczekiwania odmówimy Różaniec św., który przy ołtarzu polowym poprowadzi O. Joachim.

10.  Suma Odpustowa pod przewodnictwem naszego Arcypasterza Ks. Bpa Ryszarda Kasyny o godz. 11.30. Rozpocznie się w kościele uroczystym odsłonięciem Cudownej Figurki Pani Sianowskiej. Potem poświęcimy tablicę informacyjną o Sanktuarium przy głównych schodach i udamy się w sposób procesyjny do ołtarza polowego. Podczas Mszy św. śpiewać będzie chór z Wiela z naszą orkiestrą. Po Mszy św. procesyjne przejście do kościoła i uroczyste zasłonięcie Figury Pani Sianowskiej. Potem  pożegnanie pielgrzymów i nałożenie nowych szkaplerzy.

11. O godz. 18.00 w kościele nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 19.00 Msza św. wieczorna z kazaniem.

12. Na godz. 20.30 zapraszamy na wspólny Różaniec Św., który poprowadzą zelatorki i zelatorzy z różańca niedzielnego, a o 21.00 odprawimy Apel Sianowski z procesją maryjną po placu pielgrzymkowym, który poprowadzi nasza parafia. Na procesję zabieramy ze sobą świece z lampionami.

13. Apel Sianowski odprawiać będziemy codziennie przez całą Oktawę Odpustu, a potem w każdą niedzielę aż do odpustu wrześniowego. Każdy apel poprowadzi inna parafia. A my potraktujmy ten apel jako swoją wieczorną modlitwę. Nie może nas tu zabraknąć.

14. Na stoliku pod chórem polecamy Waszej uwadze prasę katolicką. Jest „Pielgrzym” i „Gość Niedzielny” oraz „Miłujcie się”. Polecamy również pamiątki z Sanktuarium  i ilustrowany „Przewodnik po kartuskiej Kolegiacie” w cenie 25 zł.

15. Sprawy porządkowe:

- sprzątanie kościoła i jego obejścia w czwartek od godz. 9.00. W tym tygodniu swój dyżur mają następujące rodziny ze Staniszewa Kamionki: Asi Wełnińskiej, Anity Trapkowskiej, Marii Szuttenberg, Alicji Bladowskiej, Kamili  Dampc, Agnieszki Sznaza i Marii Gruba

- opiekujących się poszczególnymi stacjami Drogi Krzyżowej prosimy o ich przygotowanie do uroczystości odpustowych.

- młodzież z naszego Gimnazjum prosimy, by również w czwartek od godz. 9.00 przygotowały ołtarz polowy i jego obejście do odpustu. Przynosimy ze sobą wiaderka i miotły

- mieszkańców Cieszonka prosimy o uplecenie girlanda - 20 metrów do ołtarza polowego. Odpowiedzialnym jest pan Andrzej Szweda. Przywieźcie go do ołtarza w piątek na 16tą

16. W tym roku Odpustem, pod względem bezpieczeństwa i porządku, opiekują się strażacy z OSP Kolonia a nad całością czuwa nasz radny parafialny pan Bogdan Gruba.

17. Zmarł nasz parafianin śp. + Waldemar Stenka ze Staniszewa działek. Pogrzeb we wtorek o godz. 10.00. Od godz. 9.30 Różaniec żałobny i okazja do spowiedzi św. .Polecajmy jego duszę łasce Bożego Miłosierdzia

18. Serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich naszych Zacnych Gości i Pielgrzymów. Dziękujemy za to, że wybraliście nasze Sanktuarium na dzisiejszą Eucharystię i zapraszamy na Odpust, a Drogom Parafianom życzymy miłej niedzieli.