21. 05. 2017 - VI Niedziela Wielkanocy

1. Dzisiaj nabożeństwo majowe z Litania Loretańską śpiewaną o godz. 18.30. Zapraszamy do licznego udziału, zwłaszcza tych, którzy wybierają się na Mszę św. o godz. 19.00.

2. Jutro, we wtorek i w środę, przed uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego, przeżywać będziemy dawne Dni Krzyżowe z procesją do Krzyży i modlitwą o dobre urodzaje. Początek procesji o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy naszych rolników i pracujących na roli.

3. W czwartek przypada 25 dzień w miesiącu a w naszej Sanktuaryjnej Parafii „Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego”.

4. W czwartek Adoracja Najśw. Sakramentu w intencji powołań. Rozpoczniemy o godz. 18.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, o godz. 18.30 odmówimy Różaniec św. w intencji dziecka poczętego a zagrożonego aborcją. Zapraszamy wszystkich członków Duchowej Adopcji.

5. W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie. Wszystkich zapraszamy na wspólną Eucharystię i modlitwę tu do naszego Sanktuarium

6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość „Wniebowstąpienia Pana Jezusa”  a w naszej parafii uroczystość I Komunii Świętej na Sumie o godz. 11.00. I stąd nasza prośba, aby wybrać inną godzinę na Eucharystię, by zostawić kościół dzieciom I-komunijnym i ich gościom.

7. W przyszłą niedzielę w Sanktuarium we Wielu odbędzie się uroczystość odpustowa Wniebowstąpienia Pańskiego połączona z Obrzędem Koronacji Obrazu Matki Bożej Pocieszenia o godz. 10.00. Uroczystości przewodniczyć będzie Prymas Polski Ks. Arcybp Wojciech Polak. Kustosz wielewski zaprasza.

8. Zapowiedzi: „W myśl przepisu prawa kanonicznego (kan. 1043) podaje się do wiadomości, że nasz parafianin, alumn Mateusz PRYCZKOWSKI ma otrzymać święcenia diakonatu. Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach sprzeciwiających się udzieleniu kandydatowi święceń, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić o tym miejscowego duszpasterza. Wiernych zachęca się do modlitwy za mających otrzymać święcenia, a także o liczne i dobre powołania kapłańskie, zakonne i misyjne”.

9. Zmarła nasza parafianka śp. + Władysława Belgrau z Borowca - matka Ojca Benedykta, karmelity z Krakowa. Pogrzeb w środę o godz. 10.00. O godz. 9.30 w kościele Różaniec żałobny i okazja do spowiedzi św. Polecajmy jej duszę łasce Bożego Miłosierdzia.

10. Sprzątanie kościoła w piątek po wieczornej Mszy św. Dyżur mają rodziny dzieci I-komunijnych ze szkoły w Staniszewie

11. Na stoliku pod chórem polecamy Waszej uwadze prasę katolicką. Jest nowy „Pielgrzym” i „Gość Niedzielny”, dla młodzieży „Wzrastanie” a dla dzieci jest „Mały Gość Niedzielny” i „Mały Pielgrzym”. Polecamy waszej uwadze foldery, breloczki, widokówki z naszego Sanktuarium

12. Serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich naszych Zacnych Gości i Pielgrzymów. Dziękujemy za to, że wybraliście nasze Sanktuarium na dzisiejszą Eucharystię i zapraszamy ponownie a Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli.