27.05.2018 - Niedziela Trójcy św.

1. Dzisiaj dzieci z klasy III, na Szumie o godz. 11.00,  przeżywać będą swoją uroczystą  I Komunię św. Dlatego prosimy Drogich parafian, by skorzystali ze Mszy św. albo o godz. 9.00 albo o 19.00. Zostawmy kościół dla dzieci i ich gości.

2. Dzisiaj Nabożeństwo Majowe o godz. 16.00, którego gospodarzami będą dzieci I-komunijne. Zapraszamy do licznego udziału.

3. Dzisiaj w uroczystość Trójcy Świętej kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

4. Dzieci z klasy IV jutro na Mszy św. o godz. 19.00 obchodzić będą swoją I rocznicę uroczystej Komunii św. Serdecznie zapraszamy także ich rodziców i rodzeństwo.

5. W poniedziałek, we wtorek i w środę na godz. 15.30 zapraszamy dzieci na próby sypania kwiatów podczas procesji Bożego Ciała. Przygotowują dziewczęta z klasy 3 naszego Gimnazjum.

6. W czwartek, w liturgii będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji na zewnątrz kościoła. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego, Boże błogosławieństwo. Tych, którzy już nie przystępują do Komunii św. zapraszamy do spowiedzi św. w poniedziałek, we wtorek i w środę - godzinę przed Mszą św.

7. Sprzątanie kościoła w środę po Mszy św. Dyżur mają rodzice dzieci I-komunijnych ze szkoły w Koloni.

8. Na stoliku pod chórem polecamy Waszej uwadze prasę katolicką. Jest  „Pielgrzym”, „Różaniec”, a dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. Polecamy Waszej uwadze foldery, breloczki i widokówki z naszego Sanktuarium oraz przepiękny ilustrowany przewodnik pt. „Kolegiata w Kartuzach” w cenie 25,- zł.

9. Intencja modlitewna dla Rodziny Żywego Różańca na miesiąc czerwiec: „módlmy się o nawrócenie grzeszników”

10. Resztę ogłoszeń podamy w „Bożę Ciało”

11. Serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich naszych Zacnych Gości i Pielgrzymów. Dziękujemy za to, że wybraliście nasze Sanktuarium na dzisiejszą Eucharystię i zapraszamy ponownie w „Boże Ciało” a Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli.