25.02.2018 - II Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj w całej Polsce przed kościołami zostanie przeprowadzona zbiórka na misjonarzy. W naszej Diecezji Pelplińskiej przeprowadzamy ją pod hasłem „ Budujemy kościół pod wezwaniem św. Jana Pawła II w Lusace - Zambia - Afryka” gdzie pracują misjonarze z naszej diecezji. Polecamy ją Waszej życzliwej ofiarności. W Pielgrzymie są wydrukowane specjalne cegiełki dla szczególnych darczyńców.

2. Dzisiaj śpiewamy Gorzkie Żale na nabożeństwie pokutnym o godz. 18.00, a po Gorzkich Żalach zaraz Msza św. wieczorna.  Zapraszamy.

3. Przez cały Wielki Post nie ustawajmy w ofiarach, umartwieniach i naprawianiu naszych serc. Własnym przykładem i modlitwą wspierajmy też wielkopostną akcję trzeźwości.

4. W środę po Mszy św. i nowennie spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

5. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:

- I czwartek miesiąca, poświęcony naszym modlitwom za kapłanów, za przygotowujących się do kapłaństwa kleryków i o nowe powołania, zwłaszcza z naszej parafii. Przed Mszą Św., będzie Adoracja Najśw. Sakramentu w intencji powołań. Rozpoczniemy o godz. 17.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 17,30 - odmówimy Różaniec Św. o powołania z naszej parafii, który poprowadzi Róża Ojców pana Pryczkowskiego. Serdecznie zapraszamy

- I piątek miesiąca, poświęcony Boskiemu Sercu Pana Jezusa z Komunią św. wynagradzającą i modlitwą za misje. Z rana odwiedzimy naszych chorych. Okazja do spowiedzi św. Ipiątkowej dla dzieci i młodzieży od godz. 15.00 - 16.00 potem Droga Krzyżowa  a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

- I sobota miesiąca, poświęcona Niepokalanemu Sercu Maryi.  Różaniec w intencji wynagradzającej za grzechy nasze i całego świata o godz. 17.30 poprowadzi Róża Matek pani Bożeny Szwaba.  Zapraszamy.

6. Piątek w Wielkim Poście jest Dniem Drogi Krzyżowej. Zapraszamy na to nabożeństwo pokutne wszystkich parafian, a więc: na godz. 16.00 – dzieci, na godz. 17.30 – dorośli, a na godz. 19.00 niech przyjdzie młodzież oraz ci, którzy wcześniej nie mogli.

7. Zachęcamy do zapisywania się w zakrystii do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którą rozpoczniemy 25 marca w uroczystość Zwiastowania Pańskiego

8. Sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00. Swój dyżur mają rodziny: Justyny Labuda, Patrycji Szwaba i Anny Cierockiej

9. Na stoliku pod chórem polecamy Waszej uwadze prasę katolicką. Jest nowy „Pielgrzym” i  „Gość Niedzielny” a dla dzieci „Mały Pielgrzym” i „Mały Gość Niedzielny” oraz gratisowy nr „Dobrych Nowin”

10. Serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich naszych Zacnych Gości i Pielgrzymów. Dziękujemy za to, że wybraliście nasze Sanktuarium na dzisiejszą Eucharystię i zapraszamy ponownie a Drogim Parafianom życzymy dobrej niedzieli