18. 06.2017 - XI Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy oktawę uroczystości Bożego Ciała. Codziennie do czwartku Msza Święta w połączeniu z czerwcowym nabożeństwem i procesją eucharystyczną wokół kościoła. W czwartek, na zakończenie oktawy Bożego Ciała, odprawimy obrzęd błogosławieństwa wianków.

2. We wtorek po Mszy św. posiedzenie Rady Parafialnej i naszych sołtysów.

3. W czwartek będzie Adoracja Najśw. Sakramentu w intencji powołań. Rozpoczniemy o godz. 18.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o godz.18.30 odmówimy Różaniec Św. o powołania z naszej parafii, który poprowadzi Róża Rodziców św. Józefa. Serdecznie zapraszamy.

4. W piątek przypada uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. W tym dniu w Bazylice Katedralnej w Pelplinie o godz. 16. 00 nasz kleryk Mateusz Pryczkowski przyjmie święcenia diakonatu z rąk Księdza Biskupa Wiesława Śmigla. Bardzo zachęcamy naszych parafian do wyjazdu do Pelplina, by towarzyszyć naszemu ziomkowi w tej wielkiej uroczystości oraz do modlitwy w jego intencji.

5. W piątek przeżywać będziemy zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Z tej okazji dzieci i młodzież zapraszamy serdecznie do kościoła wraz z rodzicami i nauczycielami na Mszę Świętą: o godz. 8.00 nasze Gimnazjum a o godz.9.30 - podstawówkę. Zakończmy ten rok pracy i nauki z Bogiem i po Bożemu. Okazja do spowiedzi św. codziennie pół godziny przed Mszą św.

6. W piątek przypada również „Dzień Ojca”. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych ojcach - tatusiach, tych żyjących i tych, których Bóg przywołał już do siebie.

7. W piątek rozpoczniemy „Nowennę do św. Michała Archanioła” przed jego peregrynacja w naszym sanktuarium w dniach 2 - 4 lipca. Program jest już wywieszony w gablotce. Proszę się z nim zapoznać i wziąć udział w tym osobliwym spotkaniu z cudowną figurą św. Michała Archanioła, które poprowadzą Księża Michalici

8. W sobotę przypada uroczystość „Narodzenia świętego Jana Chrzciciela”. Jest on jedynym świętym oprócz Matki Bożej, którego narodzenie wspomina się w liturgii Kościoła. Wynika to z jego ogromnego znaczenia jako poprzednika Mesjasza.

9. W przyszłą niedzielę przypada 25ty dzień w miesiącu, a w naszej sanktuaryjnej parafii Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Przed Sumą odmówimy Różaniec św. w intencji dziecka poczętego a zagrożonego aborcją a który poprowadzi pani Aleksandra Marczyńska.  Serdecznie zapraszamy wszystkich a szczególnie członków Duchowej Adopcji.

10. Sprzątanie kościoła w piątek po wieczornej Mszy św. Dyżur mają rodziny ze Staniszewa: Magdaleny Martewicz, Kingi Formela i Beaty Trepczyk

11. Na stoliku pod chórem polecamy Waszej uwadze prasę katolicką. Jest nowy „Pielgrzym”, „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, dla dzieci: „ Mały Gość Niedzielny” i Mały Pielgrzym”. Polecamy Waszej uwadze foldery, breloczki i widokówki z naszego Sanktuarium.

12. Serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich naszych Zacnych Gości i Pielgrzymów. Dziękujemy za to, że wybraliście nasze Sanktuarium na dzisiejszą Eucharystię i zapraszamy ponownie a Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli.