16.IX.2018 - XXIV Niedziela Zwykła

1.Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj na tacę z przeznaczeniem na nasze Seminarium Duchowne w  Pelplinie.

2. We wtorek  przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Zapraszamy naszą młodzież na wspólną modlitwę do Sanktuarium na godz. 18.00 - w 450tą rocznicę jego śmierci

3. W czwartek będzie Adoracja Najśw. Sakramentu w intencji powołań. Rozpoczniemy wyjątkowo o godz.16.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o godz.16.30 odmówimy Różaniec Św. o powołania z naszej parafii, który poprowadzi Róża Matek pani Reginy Szwaba. Serdecznie zapraszamy.

4. W piątek nasze modlitwy zanosić będziemy do Boga przez wstawiennictwo Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Zredagowana przez niego Ewangelia jest najdoskonalszym zapisem wydarzeń z życia Pana Jezusa. Przez jego pośrednictwo prośmy, aby każdy z nas, dotknięty spojrzeniem Chrystusa, umiał pozostawić wszystko i pójść za Nim. Dziękujmy za dar naszego powołania do wspólnoty Kościoła. Naszemu organiście panu Mateuszowi w dniu jego imienin życzymy obfitości łask Bożych w pracy dla dobra naszej parafii i w życiu osobistym.

5. Sprzątanie kościoła w piątek od godz. 10.00. Swój dyżur mają rodziny z Sianowa: Magdaleny Skierka, Alicji Dase i Marii Wielogórskiej

6. Na stoliku pod chórem polecamy Waszej uwadze prasę katolicką; jest „Pielgrzym”, „Gość Niedzielny” a dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. Są również pamiątki z Sanktuarium. Polecamy je Waszej uwadze.

7. We wtorek - 11 września w salce katechetycznej przy  parafii św. Kazimierza w Kartuzach rozpoczęła się dekanalna katechizacja  przedmałżeńska adresowana do narzeczonych i młodzieży powyżej 18tego roku życia, która nie ukończyła takiego kursu w ramach katechizacji szkolnej. Każdy uczestnik zobowiązany jest do wzięcia udziału w 12tu kolejnych spotkaniach odbywających się we wtorki i czwartki o godz. 19.00 - bez konieczności wcześniejszych zapisów.

8. W środę - 19 września o godz. 19.30 w szkole w Staniszewie odbędzie się zebranie wiejskie Sołectwa w Staniszewie, a w czwartek - 20 września o godz. 19.30 w Domu Pielgrzyma odbędzie się zebranie wiejskie Sołectwa Sianowo.

9. Serdecznie witamy wszystkich naszych Zacnych Gości i Pielgrzymów. Dziękujemy za to, że wybraliście nasze Sanktuarium na dzisiejszą Eucharystię i zapraszamy ponownie. Życzymy wszystkim miłej niedzieli.