20.01.2019 - II Niedziela Zwykła

1. „Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj na tacę z przeznaczeniem na nasze Seminarium Duchowne w Pelplinie.

2. W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Niestrudzenie o potrzebie tej modlitwy podczas swojego długiego pontyfikatu przypominał Św. Jan Paweł II.

3. Rodzinę Żywego Różańca prosimy, byście teraz, kiedy zakończyliśmy kolędę,  modlili się: „ o jedność wszystkich chrześcijan”

4. W czwartek będzie Adoracja Najśw. Sakramentu w intencji powołań. Rozpoczniemy o godz. 17.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 17.30 odmówimy Różaniec Św. o powołania z naszej parafii, który poprowadzi Róża Matek pani Szreder. Serdecznie zapraszamy.

5. W jutro - 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a zaraz we wtorek - 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych Kochanych Dziadków i Drogie Babcie, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana za nich Komunia Święta i serdeczna pamięć.

6.  W niedzielę 27 stycznia o godz. 16.00 do Szkoły Podstawowej w Staniszewie zapraszamy nasze Zacne Babcie i Drogich Dziadków. Koszt uczestnictwa 20 złotych od osoby. W tym miejscu bardzo proszę wnuków, aby stanęli na wysokości zadania i ufundowali Babciom i Dziadkom to 20 złotych i wpłacili w sekretariacie do 22 stycznia.

7. Na stoliku pod chórem polecamy Waszej uwadze prasę katolicką. Jest  „Pielgrzym” i „Gość Niedzielny”, a dla dzieci „Mały Pielgrzym” i „Mały Gość Niedzielny”

8. Sprzątanie kościoła w piątek po Mszy św. wieczornej. Swój dyżur mają rodziny: Andżeliki i Doroty Byczkowskich oraz Katarzyny Damps

9. Serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich naszych Zacnych Gości i Pielgrzymów. Dziękujemy za to, że wybraliście nasze Sanktuarium na dzisiejszą Eucharystię. Życzymy wszystkim miłej niedzieli i zapraszamy ponownie.