03.06.2018 - IX Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj w parafiach całej Polski obchodzimy XI Święto Dziękczynienia Bożej Opatrzności za  wszelkie otrzymane dobrodziejstwa. Przed kościołami zbiórka na świątynię Bożej Opatrzności w Warszawie. Polecamy ją Waszej życzliwej ofiarności, a za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Przeżywamy oktawę uroczystości Bożego Ciała. Codziennie do czwartku Msza Święta w połączeniu z czerwcowym nabożeństwem i procesją eucharystyczną wokół kościoła. W czwartek, na zakończenie oktawy Bożego Ciała, odprawimy obrzęd błogosławieństwa wianków.

3. W czwartek będzie Adoracja Najśw. Sakramentu w intencji powołań. Rozpoczniemy o godz. 18.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o godz.18.30 odmówimy Różaniec Św. o powołania z naszej parafii, który poprowadzi Róża Matek pani Doroty Pakura. Serdecznie zapraszamy.

4. W piątek przypada uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. W tym dniu przypada „Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów”

5. W sobotę przypada wspomnienie „Niepokalanego Serca NMP”.

6. Sprzątanie kościoła w piątek po wieczornej Mszy św. Dyżur mają rodziny ze Staniszewa wyb.: Marii Domaszk, Marii Stankowskiej i Magdaleny Gniba

7. Na stoliku pod chórem polecamy Waszej uwadze prasę katolicką. Jest nowy „Pielgrzym”, „Gość Niedzielny”, dla dzieci: „Mały Pielgrzym”. Polecamy Waszej uwadze pamiątki i  z naszego Sanktuarium oraz przepiękny ilustrowany przewodnik pt. „Kolegiata w Kartuzach” w cenie 25,- zł.

8. Zmarła nasza parafianka śp. + Mirosława Cyman z Głusina Stążek. Pogrzeb jutro o godz. 13.00. O godz. 12.30 w kościele różaniec żałobny i okazja do spowiedzi św. Polecajmy jej duszę łasce Bożego Miłosierdzia.

9. Serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich naszych Zacnych Gości i Pielgrzymów. Dziękujemy za to, że wybraliście nasze Sanktuarium na dzisiejszą Eucharystię i zapraszamy ponownie a Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli.