23. 04. 2017 - II Niedziela Wielkanocy, czyli Miłosierdzia Bożego

1. Dzisiejsza niedziela, kończąca oktawę Wielkanocy, to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Jej sercem, oprócz Eucharystii, jest nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, które odprawimy o godz. 10.30. Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.

2. „Bóg zapłać” za ofiary złożone dzisiaj podczas zbiórki do puszek na pomoc materialną dla Syrii. Polecamy ją Waszej życzliwej ofiarności

3. Jutro przypada (zaległa) uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i naszego wikariusza

4. We wtorek przypada święto św. Marka, Ewangelisty. W tym dniu modlimy się za wszystkich solenizantów i rolników - o dobre urodzaje. Serdecznie zapraszamy.

5. W tym dniu przypada również 25 dzień w miesiącu, w naszym Sanktuarium Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. O godz. 17.30 odmówimy Różaniec św. w intencji dziecka poczętego a zagrożonego aborcją, który poprowadzi pani Aleksandra Marczyńska. Zapraszamy wszystkich a szczególnie członków Duchowej Adopcji.

6. We wtorek - 25 kwietnia rozpoczyna się ostatnia przed wakacjami seria zajęć w ramach kursu przedmałżeńskiego; - spotkania we wtorki i czwartki o godz. 19tej w domu katechetycznym przy ul. Dworcowej w Kartuzach - parafia św. Kazimierza

7. Sprzątanie kościoła w sobotę o godz. 8.00. Dyżur mają rodziny z Lesińców: Miotk Emilii i Ireny Wiń -skiej oraz ze Staniszewa: Eugenii Leyk

8. Na stoliku w kaplicy Bożego Miłosierdzia polecamy Waszej uwadze prasę katolicką. Jest nowy „Pielgrzym”, „Gość Niedzielny” z filmem: „Zmartwychwstały”, dla młodzieży „Wzrastanie” i „Miłujcie się” a dla dzieci: „Mały Pielgrzym” i „Mały Gość Niedzielny”.

9. Serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich naszych Zacnych Gości i Pielgrzymów. Dziękujemy za to, że wybraliście nasze Sanktuarium na dzisiejszą niedzielną Eucharystię. Życzymy wszystkim miłego świętowania  i zapraszamy jutro ponownie.