19.05.2019 -V Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj do naszego Sanktuarium przybędzie XX Powiatowa Pielgrzymka Strażaków. Na Sumie o godz. 11.00 modlić się będziemy za naszych strażaków i żywych i zmarłych. Zapraszamy

2. W środę - 22 maja o godz. 12.00 - w parafii św. Wojciecha w Kartuzach Ks. Bp Diecezjalny Ryszard Kasyna odprawi Mszę św. w intencji budowy hospicjum stacjonarnego oraz chorych i ich rodzin. Po Mszy św. nastąpi poświęcenie i wmurowanie Aktu Erekcyjnego na placu budowy przy ulicy Leśnej. Ks. Prałat Marek Trybow - ski serdecznie zaprasza na te uroczystości do Kartuz.

3. W czwartek będzie Adoracja Najśw. Sakramentu w intencji powołań. Rozpoczniemy o godz. 18.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 18.30 odmówimy Różaniec Św. o powołania z naszej parafii, który poprowadzi Róża Matek pani Syldatk. Serdecznie zapraszamy.

4. W piątek w liturgii przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych i dzień modlitw za Kościół w Chinach

5. W sobotę przypada 25 dzień w miesiącu a w naszej parafii Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. O godz. 18.30 odmówimy Różaniec w intencji dziecka poczętego a zagrożonego aborcją, który poprowadzi pani Aleksandra Marczyńska. Zapraszamy

6. W przyszłą niedzielę na Sumie o godz. 11.00 nasze dzieci z klasy III przystąpią do uroczystej I Komunii św. Osoby niezwiązane z tą uroczystością prosimy, aby wybrały Mszę św. o innej porze.

7. W przyszła niedzielę Nabożeństwo Majowe będzie wyjątkowo wcześniej, bo o godz. 16.00, a gospodarzami tego nabożeństwa będą dzieci Ikomunijne. Zapraszamy

8. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy „Dzień Matki” - dzień bliski sercu każdego z nas. Pamiętajmy o naszych mamusiach w swoich modlitwach i tych żyjących i tych zmarłych.

9. Sprzątanie kościoła w piątek po wieczornej Mszy św. Dyżur mają rodziny dzieci Ikomunijnych

10. Na stoliku pod chórem polecamy Waszej uwadze prasę katolicką. Jest nowy „Pielgrzym”, „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się” a dla dzieci nowy „Mały Pielgrzym” i „Mały Gość Niedzielny” oraz mała książeczka o św. Florianie.

11. Serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich naszych Zacnych Gości i Pielgrzymów. Dziękujemy za to, że wybraliście nasze Sanktuarium na dzisiejszą niedzielną Eucharystię. Życzymy wszystkim miłego dnia  i zapraszamy ponownie.