23. 07.2017 - XVI Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj ostatni dzień naszego Wielkiego Kaszubskiego Odpustu ku czci Matki Boskiej Szkaplerznej, Pani Sianowskiej. Uroczystej Sumie o godz. 11.30 przewodniczyć będzie ks. prałat Marian Szczepiński, na którą przybędzie VIII Pielgrzymka Samorządowców.

2. Dzisiaj o godz. 18.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, o godz. 19.00 Msza św. wieczorna z kazaniem, o godz. 20.30 Różaniec Św. i o godz. 21.00 - Apel Sianowski z procesją ze świecami po Placu Pielgrzymkowym, który poprowadzą Ojcowie Franciszkanie z Wieżycy. Zachęcamy do licznego udziału.

3. Apel Sianowski odprawiać będziemy w każdą niedzielę aż do odpustu parafialnego „Narodzenia N.M.P.”  tj. do 10 września o tej samej porze, czyli o godz. 19.00 Msza św., o godz. 20.30 Różaniec Św. i o godz. 21.00 Apel z procesją. W każdą niedzielę prowadzi inna parafia.

4. Jutro o godz. 19.00 Msza Św. na naszym cmentarzu, gdzie owoce tegorocznego odpustu ofiarujemy za naszych bliskich zmarłych. Przed Mszą św. odmówimy Różaniec św. za zmarłych. Dlatego zapraszamy jutro na nasz cmentarz w Sianowie. W przypadku niepogody odprawimy wszystko w kościele a potem udamy się proce- syjnie na cmentarz.

5. Jutro po Mszy św. na plebanii spotkanie dla Rady parafialnej i naszych sołtysów

6. W czwartek będzie Adoracja Najśw. Sakramentu w intencji powołań. Rozpoczniemy o godz. 18.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o godz.18.30 odmówimy Różaniec Św. o powołania z naszej parafii, który poprowadzi Róża Matek pani Cirockiej. Serdecznie zapraszamy.

7. Na stoliku pod chórem polecamy Waszej uwadze prasę katolicką. Jest nowy „Gość Niedzielny, są książki o naszym sanktuarium oraz pamiątki

8. W przyszłą niedzielę Apel Sianowski poprowadzi parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP z Grzybna. Serdecznie zapraszamy.

9. Sprzątanie kościoła w piątek od godz. 8.00. Dyżur mają rodziny ze Staniszewa: Elżbiety Uzdrowskiej, Bożeny Kurowskiej i Barbary Piwka

10. W czwartek 27 lipca przybędzie do Sianowa 36 Kaszubska Pielgrzymka z Helu na Jasną Górę na nocleg. Starym zwyczajem polskiej gościnności przyjmiemy ich do swoich domów. Proszę zgłaszać  swoją chęć przyjęcia pielgrzymów w zakrystii.

11. W sobotę 29 lipca po Mszy św. o godz. 7.00 z kolegiaty w Kartuzach wyruszy „Piesza Pielgrzymka” do Częstochowy na Jasną Górę. Osoby zainteresowane zapraszamy do zakrystii po Mszy św. Ks. Diakon  Mateusz udzieli szczegółowych informacji

12. Serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich naszych Zacnych Gości i Pielgrzymów. Dziękujemy za to, że wybraliście nasze Sanktuarium na dzisiejszą Eucharystię, życzymy wszystkim miłej niedzieli i zaprasza- my ponownie