Nabór do służby ministranckiej

1. Po ogłoszeniu w Parafii o naborze do Służby Ministranckiej chętni Chłopcy zgłaszają się do Księdza Opiekuna Ministrantów.
  2. Obrzęd Przyjęcia (Promocji) do Służby Ministranckiej podczas Mszy Świętej, po pozytywnym przejściu okresu próbnego i zdaniu Egzaminu dopuszczającego do Służby.
  3. Do Służby Ministranckiej w Sianowskiej Parafii przyjmujemy Uczniów klas III Szkoły Podstawowej i starszych.

Wymagania które stawiamy przed przyszłymi Ministrantami:

• Okres próbny.
  • Zakupienie własnej Komży (najlepiej bez wzorków z jednolitego niefirankowego materiału).
  • Dostarczenie Zdjęcia do Legitymacji Ministranckiej.
  • Materiał do opanowania:
  1. Modlitwa przed i po Służeniu -> patrz zakłada Modlitwa Ministranta,
  2. Książeczka "Przy Ołtarzu Pana" Ks. E. Stencla, którą nieodpłatnie otrzymasz przy zgłoszeniu.
  3. Opanowanie zdolności poprawnego poruszania się w strefie Prezbiterium i umiejętność posługiwania w czasie Mszy Świętej i innych Nabożeństw.

Kiedy już zostaniesz Ministrantem:

• Twoim obowiązkiem będzie:
    • Obowiązkowa Służba Ministrancka według grafiku;
    • Obowiązkowe Zbiórki Ministranckie (będą zapowiadane) oraz Nadzwyczajne Zbiórki związane z Uroczystościami (Ćwiczenie Asysty).
    • Obowiązkowy udział w Dniach Eucharystycznych (Pierwsze: Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca)
    • Ministrant przychodzi 15 minut przed rozpoczęciem Mszy Świętej: najpierw wita się z Panem Jezusem przed Tabernakulum, przebiera się w Zakrystii Ministranckiej, pomaga w przygotowaniu Mszy Świętej, a potem klęczy bądź siedzi na Ławeczce Ministranckiej.

Nagrody i przywileje:

• Ministranci za swą Służbę otrzymują odpowiednią liczbę punktów -> patrz zakładka Punktacja.
  • Za udział w Ślubach każdy Ministrant otrzymuje dodatkową nagrodę pieniężną.
  • Za udział w Pogrzebach każdy Ministrant otrzymuje dodatkową nagrodę pieniężną w zależności od ofiarności Rodziny Zmarłego.
  • Za udział w Kolędach każdy Ministrant otrzymuje dodatkową nagrodę pieniężną.
Prezes Ministrantów:
Damian Szymański