Jakie są największe zalety systemów konferencyjnych?

Należy wiedzieć o tym, że rozmowa telefoniczna nigdy nie zapewni nam tylu możliwości, co wideokonferencja. Sporo przedsiębiorców deprecjonuje jej przydatność, gdyż uważają oni, że w zupełności ich potrzeby zaspokajają oferty telefonii komórkowej, a system konferencyjny będzie jedynie niepotrzebnym wydatkiem. Pamiętajmy, że nie jest to zgodne z prawdą, a są przypadki, że bez wideokonferencji będzie bardzo ciężko.

Przed zakupem wysokiej klasy systemu wideokonferencyjnego takich marek jak chociażby Polcyom, opłaca się wcześniej dowiedzieć o tym, co oferuje nam to rozwiązanie. Sprawdź, jakie pięć najważniejsze korzyści czekają na Ciebie, a także czy to opcja właśnie dla Twojego biznesu.

Nie trać więcej niepotrzebnie czasu i pieniędzy

W standardowej formie spotkań, niestety czeka na nas nieunikniona stara funduszy i cennych minut. Czas specjalistów jest bardzo cenny i mogą go poświęcić na ważniejsze czynności, a pieniądze zawsze przydatne są w firmie.

Wiele przedsiębiorstw, które zdecydowały się na ten krok i wprowadziły u siebie system wideokonferencyjny, zminimalizowały liczbę wyjazdów służbowych nawet do 80%! Często okazało się to prostą drogą do poczynienia sporych oszczędności, co tylko potwierdza, że decyzja o wdrożeniu jest bardzo korzystna pod kątem finansowym.

Skuteczność pracowników o poziom wyżej

Praca podczas realizacji projektów wymaga często zastosowania zarówno poczty elektronicznej, jak i telefonów, a to jak wiadomo nie jest najlepsze z możliwych rozwiązań. Mostek konferencyjny dołożony do telefonu, może pozwolić na sprawną pracę, chociaż pewne ograniczenia ciągle będą. E-mail z kolei, jest czymś co nie sprawdzi się na pewno. Duża liczba napływających wiadomości, a także ich długość może przytłoczyć, po czym trudno może być odnaleźć się w piętrzącej się korespondencji.

Systemy wideokonferencje pozwalają na bardzo wygodne realizowanie połączeń, dzięki czemu można prowadzić weryfikacje każdego etapu realizacji projektu. Takie wideokonferencje pozwalają na to, aby uczestnicy doskonale widzieli się i słyszeli. Możliwe jest też przesyłanie różnych treści, jak np. prezentacje, czy też arkusze kalkulacyjne. Na uwagę zasługuje także fakt, że te nowoczesne systemy, będą świetne współpracować z nowymi technologiami.

Zauważalna poprawa komunikacji

Międzyludzka komunikacja to przede wszystkim język ciała, ton głosu, a także konkretna treść przekazu. Te wszystkie czynniki są tak samo ważne, jednak pamiętajmy o tym, że wiele będziemy tracić, gdy zabierze się nam możliwość interakcji wizualnej w trakcie rozmowy. Prowadząc np. negocjacje poprzez telefon, nie możemy obserwować to, jaka jest mowa ciała i reakcje na nasze słowa drugiej strony. Jako, że wideokonferencja te wszystkie czynniki z pewnością uwzględnia, każda rozmowa jest bardziej efektywna i zrozumiała.

Lepsza koordynacja spotkań

Wszyscy będący wdrożeni w koordynację spotkań w dużych firmach, prawdopodobnie mają świadomość tego, jak sporą demotywację może generować chociażby odmienna lokalizacja uczestników. Należy wybrać odpowiednie miejsce, czas, zaplanować opóźnienia oraz wszystkie inne utrudnienia, a to sprawia, że konieczne jest spore wyprzedzenie. Koniec końców i tak dochodzi do sytuacji, że sytuacje losowe krzyżują nasze plany. Kiedy postanowimy wdrożyć odpowiedni system konferencyjny, na pewno owych problemów będzie mniej.

Takie usprawnienie spowoduje, że dołączanie do spotkania będzie wyjątkowo proste i to bez względu na lokalizację. Istotne jest to, aby obecny był odpowiedni sprzęt, a najczęściej mowa tutaj o bazowych biurach konkretnych pracowników. Tworzony jest swojego rodzaju wirtualny pokój, gdzie wszyscy uczestnicy widzą się i mają możliwość interakcji, pracując nad konkretnym projektem.

Dzięki systemom do wideokonferencji, możliwe jest dołączenie do spotkania, niezależnie od lokalizacji, która dysponuje odpowiedni sprzętem. Zwykle, jest o jednak tzw. bazowe biuro. Oczywiście istnieje tutaj jeszcze sporo nieco mniej oczywistych, które jednak zależne są od specyfiki danej firmy.

Post Author: bartbasz