Jaką pogodę napotkamy na Majorce?

Wybór miejsca turystycznego, gdy chcemy jechać na wakacje, ale także lokalizacji, w której chcemy zamieszkać to oczywiście sprawdzenie warunków klimatycznych. Jak wiadomo wszyscy chcemy mieszkać tam, gdzie jest pięknie i słonecznie. Każdy, więc kto ma możliwość będzie się kierować w stronę krajów gdzie są czyste plaże a woda jest przejrzysta i oczywiście jest ciepło. Idealnym punktem docelowym może być Hiszpania. Na pewno dobrym wyborem będzie Majorka. Warto jednak wcześniej sprawdzić, jaka może być spodziewana pogoda na majorce.

Czy na Majorce zawsze jest ciepło?

W internecie można znaleźć rozmaite opinie na temat tego jakiej można się spodziewać pogody na majorce. Coraz większa ilość turystów z Polski pojawiających się właśnie w tamtym regionie będzie skutkować tym, że przybywa rozmaitych blogów, a także forów, na których będziemy mogli znaleźć czasami nawet bardzo różne opinie na temat warunków klimatycznych panujących na tej pięknej wyspie. Oczywiście każdy przed wyjazdem do takiego miejsca będzie wykorzystywać prognozy długoterminowe, które będą przygotowywane przez zawodowych synoptyków. Aktualne zmiany klimatyczne na ziemi są jednak na tyle bardzo intensywne, ze właściwie czasami trudno jest przewidzieć czy rzeczywiście będzie zapowiadane słońce przez najbliższe miesiące, albo 2 tygodnie czy też będzie padać. Czasami, więc można się przysłowiowo mówiąc przejechać, a takich opiniach. Z drugiej strony, jeżeli jest przez nas oczekiwana piękna pogoda na majorce to rzeczywiście możemy mieć ją gwarantowana, bo to jedno z miejsc na ziemi, gdzie zawsze jest ciepło i słonecznie.

Czy ciepło jest cały rok?

Oczywiście nie zawsze mamy możliwość wyjazdu do tego miejsca w okresie wakacyjnym, bo np. jakieś okienko urlopowe pojawia nam się jesienią. Dlatego cała masa turystów będzie również zadawać w przestrzeni internetowej pytania, które dotyczą poziomu temperatury w zimniejszych miesiącach. Jak to, więc jest z tą aurą na majorce? Okazuje się, że osoby, które będą mieszkały nawet w tym regionie tak naprawdę nie potrafią nam zagwarantować jednoznacznych znacznych odpowiedzi. Po prostu w 100 % nie można tego przewidzieć. Najlepiej jest się posiłkować informacjami, które znajdziemy w internecie. Bardzo dobre zestawienia będziemy mieli np. na Wikipedii, gdzie można sobie podejrzeć średnie temperatury. Powinniśmy się jednak kierować pewną zasadą dotyczącą podróżowania po tej wyspie. Najlepiej to robić w okresie od maja do października. Wówczas temperatury będą naprawdę przyjemne i będzie ciepło. Dodatkowo odpadów będzie stosunkowo niewiele. Najwyższą temperaturę mamy w sierpniu – 29 °C, a najniższa będzie odczuwalna w styczniu i jest to 14 °C.

Odczuwanie temperatury na Majorce

Pamiętajmy też oczywiście o tym, że temperatury muszą być bardzo dokładnie interpretowane. Jeżeli przyjedziemy tu w okresie wakacyjnym to prawie 30 stopni będziemy odczuwali w nocy. Z kolei zwykły słoneczny dzień w lipcu albo w sierpniu będzie dla nas oznaczać odczuwanie temperatury nawet na poziomie 45 stopni. A jeżeli chodzi o okres zimowy to będzie właśnie odwrotnie z uwagi na bardzo dużą wilgotność. Będzie, więc nam się wydawać, że jest o wiele chłodniej niż wskazuje nam termometr. Na pewno jednak słoneczna pogoda na majorce nawet w styczniu zagwarantuje nam wrażenia bardzo przyjemne i wiosenne. Pamiętajmy jednak, że ranki mogą mieć wówczas bardzo chłodne. Oczywiście wiele osób potwierdza, że opalało się na tarasie i rzeczywiście musiało być ciepło. Kolejny raz jednak trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że gwarancji na takie warunki nie ma. Wciąż też musimy mieć z tyłu głowy fakt, że Majorka to wyspa, a więc wiatr od morza może nam zmienić pogodę bardzo szybko i to w ciągu kilku godzin.

Post Author: czestochowa