Jak wybierać smycz dla małego psa?

Zanim zacznie szukać się smyczy dla psa warto jest zapoznać się czym kierować się aby zdecydować się na odpowiedni model. Znaczenie ma między innymi to w jakim celu zamierza się użytkować smycze. W tym względzie można je podzielić na:

– treningowe,

– do biegania.

Na co zwrócić uwagę?

Gdy wybierana są smycze dla małych psów trzeba brać pod uwagę między innymi typ smyczy. Jeśli smycz ma służyć jedynie do spokojnych spacerów wówczas znacznie lepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na klasyczne wersje. Innym rozwiązaniem może być smycz automatyczna.

Parametry smyczy

Nie można również zapominać o parametrach smyczy. Długość smyczy powinna być dopasowana do wielkości psa. Ważne jest, aby w smyczy pies był w stanie swobodnie eksplorować teren oraz węszyć. Jeśli smycz będzie nadmiernie krótka wówczas pies będzie ciągnął właściciela. Natomiast materiał, z którego wykonana jest smycz ma bardzo duże znacznie w kontekście zachowania odporności na wilgoć czy zniszczenia. Znacznie bardziej odpornym materiałem będą taśmy parciane. Decydować można się również na materiały syntetyczne.

Post Author: czestochowa