Impotencja – to da się leczyć!

Chociaż niewielu mężczyzn się do tego przyznaje to prawda jest taka, że większość panów doświadczyło w życiu problemów w sypialni z powodu braku lub niemożności utrzymania wzwodu, przez co stosunek seksualny nie mógł się odbyć.  Impotencja to poważny problem, jednak nie warto jej mylić z zaburzeniami erekcji, bo to dwie różne rzeczy. Niemniej jednak zarówno w jednym, jak i drugim przypadku można przeprowadzić skuteczne leczenie. Jak radzić sobie z zaburzeniami erekcji i czy leki na potencję będą skutecznym rozwiązaniem?

Objawy impotencji

O impotencji można mówić, gdy pojawiają się problemy z erekcją. Niemożność osiągnięcia pełnego wzwodu, przedwczesny wytrysk, brak orgazmu to główne objawy takiej dysfunkcji. W przypadku impotencji bardzo często dochodzi również do spadku popędu seksualnego, a nawet całkowitego braku ochoty na seks przez dłuższy czas. Objawy impotencji mogą mieć oczywiście różne nasilenie, można wyróżnić łagodne, umiarkowane oraz ciężkie. Jeżeli chodzi o łagodny stopnień impotencji to są to przede wszystkim problemy z przedwczesnym wytryskiem, choć nie zawsze musi to świadczyć o chorobie. Niekiedy mężczyźni borykają się z takimi problemami w przypadku dłuższej abstynencji seksualnej. Wśród łagodnych objawów znajduje się także mała ilość spermy i utrata erekcji przed osiągnięciem wytrysku. Stopień umiarkowany wiąże się z występowaniem częściowego wzwodu lub osiągnięcia erekcji poprzedzonej długim czasem stymulacji i przedwczesnym wytryskiem. Ciężki stopień impotencji to niemożliwość osiągnięcia satysfakcji seksualnej przez mężczyznę i kobietę przez brak możliwości odbycia pełnego stosunku seksualnego. Niekiedy zdarzają się również przypadki, gdy mężczyzna wprawdzie może współżyć z kobietą, ale nie przynosi mu to przyjemności.

Leki na potencję

Najskuteczniejszym sposobem na to, aby móc poradzić sobie z zaburzeniami erekcji jest farmakologia. Obecnie możliwości jest wiele, bo można zdecydować się na zażywanie leków na potencję bez recepty, które przyjmowane regularne dadzą dobre rezultaty lub tabletek na erekcję na receptę, które mają silniejsze działanie. Gdy problem nie jest duży i występuje raz na jakiś czas, to leki na potencję bez recepty o ziołowym składzie w zupełności wystarczą. Takie preparaty zazwyczaj zawierają naturalne składniki, które pobudzają układ krążenia, dzięki temu więcej krwi może napłynąć do członka. To dobre rozwiązanie i zazwyczaj wystarcza, aby móc cieszyć się z udanego życia seksualnego z partnerką. Pamiętajmy jednak, aby decydować się na środki na erekcję od renomowanych producentów, unikajmy kupowania takich tabletek na aukcjach internetowych. Szczególnie powinni uważać mężczyźni, którzy przyjmują inne leki lub mają problemy z nadciśnieniem czy chorobami serca. W tym wypadku nie warto decydować się na przyjmowanie żadnych leków na potencję bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Post Author: czestochowa