Dowiedz się, jakiego typu tablica magnetyczna sprawdzi się w Twoim przypadku!

Dziś nie tylko w szkolnej klasie natkniemy się na tablice, chociaż jeszcze do niedawna faktycznie mogło tak być. Aktualnie, tablica stajem się stałym elementem w wielu różnych miejscach. Fakty są bowiem takie, że jest ona w stanie zwiększyć wydajność i efektywność wielu różnych procesów. Tablice sprawiają bowiem, że szybciej możemy się uczyć, lepiej zapamiętywać i wznieść organizację dnia na wyższy poziom. Może też stać się ona doskonałym miejscem, do stworzenia unikalnej pamiątki.

Nie można powiedzieć, że tablica magnetyczna to całkowicie inne narzędzie od tego, które znajduje się w większości szkolnych klas, gdyż jej zastosowanie jest o wiele szersze. Na uwagę zasługuje fakt, że możemy swobodnie przyczepiać do niej magnesy. Dodatkowo, pisanie po niej markerami jest również możliwe, jednak spora część modelu pozwala jedynie na mocowanie magnesowych elementów. Odnajdziemy tablice w przeróżnych formach, a różnią ich przede wszystkim materiały wykonania oraz jakość. Z uwagi na to, różne jest też ich pierwotne przeznaczenie. Co więcej, na pewno uda się nam zakupić tablice magnetyczną w takim rozmiarze, który będzie nas w stanie zadowolić. Obecnie możemy postawić ba tablicę od wielkości A4, do tych ogromnych, dwumetrowych.

Najczęściej wybierane tablice magnetyczne, czyli – jakie mamy możliwości?

Spore wzięcie mają dziś tzw. flipcharty, będą jednocześnie wolnostojącymi i magnetycznymi tablicami. Nie dość, że bywają suchościeralne, to można jeszcze mocować do nich magnesy. Są też zaopatrzone w nóżki, zatem nie musimy ich wieszać na ścianie, a swobodnie ustawimy je w każdym miejscu. Chociaż, 70x100cm to tradycyjny rozmiar, z pewnością odnajdziemy również większe oraz mniejsze egzemplarze.  

Tablice stalowe posiadają powłokę ze stali nierdzewnej, dlatego doskonale przyczepia się do nich magnesy. Wcale nie są one bardzo drogie, a oferują sporą wytrzymałość. Wystarczy jedynie kilkadziesiąt złotych, aby nabyć tablicę stalową, która przyjmuje rozmiary 40x80cm.

Lakierowane tablice słyną z odpowiedniego stosunku ceny do oferowanej jakości. Mimo tego, że tanie nie są, korzystają za to z lepszej technologii, niż te kredowe. Dodatkowo, będzie to i tak tańsze wyjście, niż zakup porcelanowej. Chociaż da się po nich pisać, konieczne będzie posiadanie specjalnych markerów, które jej nie uszkodzą.

Porcelanowe tablice nie są tanią opcją, natomiast będą wyjątkowo solidnym narzędziem. W przeciwieństwie do tablic ze szkła, ich matowa jest matowa. W związku z dużą wytrzymałością, będą bardzo odporne na różnego typ uszkodzenia powierzchniowe i zadrapania.

Tablice w kolorze czarnym i zielonym, czyli te klasyczne – to te, po których pisze się wyłącznie kredą. Okazuje się, że one także mogą posiadać funkcję magnetyczną. Jako, że przyjmują one dość spore rozmiary i ważą również nie mniej, zaleca się by były one wieszane na ścianie. Znajdziemy jednak modele, które posiadają na nóżki, natomiast są to o wiele mniejsze egzemplarze.

Szklane tablice magnetyczne, przejawiają dobrą odporność na zarysowania. Są one najlepszym wyjściem, jeżeli w planach jest ich dość częste użytkowanie. Produkuje się je z hartowanego szkła, a potrafią całkiem efektownie się prezentować. Wcale nie muszą one być umieszczone w biurze, gdyż zdarza się, że bywają elementami wystroju domów i mieszkań.

Elastyczne tablice samoprzylepne stanowią alternatywę dla wszystkich wyżej wymienionych. Te są wykonywane z folii, która jest bardzo rozciągliwa, dlatego nie ma najmniejszych problemów, kiedy chcemy je umieścić na wszelkich pionowych oraz poziomych powierzchniach. Największą zaletą jest ich wyjątkowa mobilność. Rozmiary, które są najpopularniejsze, zamykają się w przedziale od formatu A4 do A2.

Post Author: bartbasz