Wakacyjne pielgrzymowanie – z Matką Bożą przez Warmię, Mazury, Suwalszczyznę, aż na Podlasie!

2017-05-04 00:00

Wakacyjne pielgrzymowanie

– z Matką Bożą przez Warmię, Mazury, Suwalszczyznę, aż na Podlasie!

Rok 2017 to rok maryjny – obchodzimy 300. rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze i 140. rocznicę objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Dodatkowo w łączności z Kościołem powszechnym wspominamy 100. rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie. Z tej okazji, na rozpoczęcie wakacji ks. Andrzej Adamski wraz z klerykiem Mateuszem Pryczkowskim przygotowali pielgrzymkę, która odbędzie się w dniach 27-30 czerwca 2017 r. Tym razem zapraszają na wschodnie tereny Polski, do miejsc związanych z kultem maryjnym, do miejsc nawiedzanych przez św. Jan Pawła II oraz do miejsc o wyjątkowych walorach turystycznych. Fenomenalne krajobrazy oraz fantastyczna atmosfera w czasie całego wyjazdu gwarantowana!

Wtorek, 27 czerwca

• 5:00 Przejazd z Sanktuarium MB Królowej Kaszub w Sianowie do parafii pw. Nawiedzenia NMP w Chrząstowie
  • 7:30 Wyjazd w dalszą podróż w kierunku Głotowa (tzw. Warmińska Jerozolima – kalwaria zbudowana na wzór jerozolimskiej). Zwiedzanie i wyjazd do Gietrzwałdu
  • 13:00 Przyjazd do Sanktuarium MB Gietrzwałdzkiej – dokładnie w dniu 140. rocznicy rozpoczęcia objawień maryjnych (są to jedyne objawienia maryjne w Polsce, jedne z dwunastu na świecie, uznane przez Stolicę Apostolską za autentyczne). Msza Święta, udział w uroczystościach: koronka do Miłosierdzia Bożego, różaniec. Zwiedzanie.
  • 17:00 Wyjazd do Mrągowa
  • 18:00 Zakwaterowanie, obiadokolacja, czas wolny w Zajeździe w Dolinie (Zajazd znajduje się koło Mrągowa, w pobliżu jezior Czos i Wierzbickiego)

Środa, 28 czerwca

• 7:30 Śniadanie i wyjazd do Wigier
  • 10:00 Przyjazd do pokamedulskiego klasztoru w Wigrach, zwiedzanie
  • 14:00 Rejs po Kanale Augustowskim (Port Augustów – Rzeka Netta – Jezioro Necko – Rzeka Klonownica – Jezioro Białe – Śluza w Przewięzi – Jezioro Studzieniczne). Nawiedzenie Sanktuarium MB Szkaplerznej w Studzienicznej i Msza Święta
  • 19:00 Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w Sokółce

Czwartek, 29 czerwca

• 7:00 Śniadanie, nawiedzenie Sanktuarium Cudu Eucharystycznego w Sokółce
  • 10:00 Przejazd do Świętej Wody i nawiedzenie Sanktuarium MB Bolesnej Królowej Podlasia i Góry Krzyży, Msza Święta. Przejazd do Białegostoku i zwiedzanie miasta z przewodnikiem (Pałac Branickich, katedra NMP, rynek, cerkiew św. Mikołaja oraz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego)
  • 19:00 Zakwaterowanie, obiadokolacja i czas wolny w Zajeździe w Dolinie (Mrągowo)

Piątek, 30 czerwca

• 7:30 Śniadanie i przejazd do Sanktuarium MB w Świętej Lipce. Koncert organowy, Msza Święta i zwiedzanie
  • 11:00 Wyjazd do Stoczka Klasztornego, nawiedzenie Sanktuarium MB Stoczkowskiej Królowej Pokoju, miejsca uwięzienia Prymasa Tysiąclecia
  • 14:00 Wyjazd w drogę powrotną (Chrząstowo – 21:00, Sianowo – 23:00)

Koszt pielgrzymki wynosi 600 zł od osoby i obejmuje: przejazd autokarem, bilety, przewodników, wyżywienie (3x obiadokolacja, 3x śniadanie), noclegi i ubezpieczenie.

Kolejność zwiedzania oraz plan szczegółowy może ulec zmianie po konsultacjach z uczestnikami pielgrzymki.

Organizatorzy (ksiądz Andrzej oraz kleryk Mateusz) zapewniają całodobową i darmową opiekę duchową J

Prosimy, aby zapisów dokonywać telefonicznie do 15 czerwca (21:00), potwierdzeniem rezerwacji będzie wpłata zaliczki w wysokości 100 złotych.

Ksiądz Andrzej, tel. 512 382 076

Kleryk Mateusz, tel. 690 521 561