Co oferują nam auta w abonamencie – poznaj wygodną i opłacalną formę finansowania samochodu

Dla większości osób, kupno zupełnie nowego samochodu w salonie to nieosiągalny wydatek, ponieważ mówimy tutaj o koszcie, który zaczyna się od kilkudziesięciu tysięcy złotych. Istnieje wiele metod pozyskania aut, natomiast nie wszystkie z nich są faktycznie opłacalne i niosą za sobą tyle korzyści dla użytkownika. W tym przypadku jest jednak inaczej, dlatego coraz więcej klientów wybiera abonament samochodowy w pierwszej kolejności.

Co należy podkreślić, auta w abonamencie to zupełnie nowe egzemplarze, które możemy użytkować przy relatywnie niskim koszcie. W porównaniu do innych form finansowania, mamy tutaj zatem do czynienia ze sporą przewagą, a na tym zalety się jeszcze nie kończą. Klienci szybko dostrzegają pewne niuanse i różnice, dlatego liczba korzystających z tej opcji nieustannie wzrasta. Co konkretnie powoduje jednak, że abonament samochodowy jest aktualnie lepszym wyjściem niż kupno używanego pojazdu, leasing, a już na pewno zakup zupełnie nowego auta w salonie samochodowym?

Auto abonament, czyli korzyści na każdym kroku?

Abonament samochodowy nie ma sobie równych, jeżeli chodzi o komfort i wygodę dla klienta. Wszystko z uwagi na to, że korzystając z tej opcji, nie widniejemy jako właściciel samochodu. Chociaż niektórzy uznali by to za wadę, tak naprawdę pozwala to odciążyć nas z szeregu obowiązków, które na swoje barki przejmuje firma finansująca. Tym samym, takie kwestie jak np. Ubezpieczenie, wymianę ogumienia, części oraz płynów eksploatacyjnych, czy też serwisowanie, mamy z głowy. My dbamy wyłącznie o tankowanie samochodu, utrzymanie go w dobrym stanie do zakończenia okresu umowy, a także o to, aby nie przekroczyć nałożonego na nas limitu kilometrów. Chociaż najczęściej wynosi on około 10 tysięcy kilometrów, możliwe jest poszerzenie go, jeśli sporo podróżujemy, a taka opcja nam bardziej odpowiada finansowo. Lepiej pilnować tzw. Kilometrówki, gdyż jej przekroczenie bywa dość kosztowne.

Post Author: bartbasz